O. Rydzyk: "siły liberalno-lewicowe niszczą Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe"

Polska
O. Rydzyk: "siły liberalno-lewicowe niszczą Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe"
Polsat News

MSZ przyznał fundacji "Lux Veritatis" 200 tys. zł dofinansowania. Kontrowersje wokół konkursu nie milkną. Głos w sprawie zabrał sam o. Tadeusz Rydzyk. W specjalnym oświadczeniu opublikowanym w środę wieczorem napisał, że "wobec Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych od początku prowadzone są przez siły liberalno-lewicowe różne niszczące działania, a także nieustanna kampania zniesławiania".

Fundacja "Lux Veritatis" jest jedną z 36 organizacji, które uzyskały dofinansowanie w konkursie "Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2016" organizowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Suma przeznaczona na jej projekt zatytułowany "By pamięć o nich trwała" wynosi 200 tys. zł i jest to najwyższa dotacja w konkursie.

 

Szef MSZ Witold Waszczykowski twierdzi, że fundacja wygrała, bo okazała się najlepsza. Specjalne oświadczenie wydał również dyrektor i założyciel Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk.

 

"Ponad 38 tys. zniesławiających, oczerniających wypowiedzi"

 

O. Rydzyk napisał, że "siły liberalno-lewicowe prowadzą różne niszczące działania" wobec Radia Maryja i "dzieł" przy nim powstałych. "Tylko w większych gazetach i czasopismach od czerwca 1997 roku, bo wtedy zaczęliśmy archiwizowanie tych wypowiedzi, do lutego bieżącego roku jest ponad 38 tys. zniesławiających, oczerniających wypowiedzi. Proszę to sobie pomnożyć przez nakłady tych pism, dodać zniesławianie w radiach, telewizjach, internecie, kabaretach itd., by mieć obraz – tego niszczącego dobre imię – siania nienawiści przez stronę liberalno-lewicową w naszej Ojczyźnie" – tłumaczył w komunikacie opublikowanym przez Radio Maryja.

 

W dalszej części o. Tadeusz Rydzyk zastanawiał się, czy wszyscy obywatele mają równe prawa. "Czy mają równe szanse? Czy mają równą godność, także katolicy? Czy Polacy, a duchowni nie są obywatelami Polski? Czy te media przez pomówienia, oszczerstwa budują pokój wśród nas Polaków? I czy to jest objaw demokracji? A przecież tyle krzyczą w obronie demokracji" – pytał.

 

"Uderzają w finanse"

 

"Ostatnio uderzyli w następny punkt - w finanse" - ocenił ojciec Rydzyk. Twierdzi, że "działanie to jest obliczone bardzo sprytnie na odebranie dobrego imienia". "Powtarzają w swych mediach o dawaniu ojcu Rydzykowi milionów - to następne kłamstwo" - dodał.

 

"Ostatnio mówią, że ojciec Rydzyk dostał znów 200 tys. od rządu. Otóż, jak wiemy Fundacja 'Lux Veritatis' zbudowała Kaplicę Pamięci bohaterów Polaków - męczenników, których podczas II wojny światowej zabili w Polsce Niemcy za ratowanie Żydów. Nie upamiętniły tych męczenników żadne rządy dotychczas, żadne organizacje. Po prawie sześćdziesięciu siedmiu latach od tamtych czasów podjęliśmy się trudu przygotowania dokumentacji i upamiętnienia tych męczenników. Nad tą dokumentacją pracuje już parę lat kilka osób. To wszystko dzięki Fundacji 'Lux Veritatis'. Były na te i inne projekty pieniądze w poprzednim rządzie. Nie wszystkie te projekty były ujawniane dla ogółu Polaków, natomiast jeśli nawet były to nigdy tamte rządy nie przyznawały nam środków na takie projekty. Komu przyznawali? Na jakie miliardy popełniano nadużycia? Coraz bardziej wychodzi to na jaw." – komentował.

 

Dodał również, że dopiero w czasie rządów PiS wszystkie projekty są jawne i każdy może ubiegać się o nie, jeśli tylko spełnia wymagane kryteria.

 

"Ujawnimy te szykany"

 

Zapowiedział, że "co do szykan i niszczenia nas przez liberalno-lewicowe organizacje i media" ma zamiar je ujawnić "w niedalekiej przyszłości".

 

Cały komunikat o. Tadeusza Rydzyka można przeczytać tutaj.

mr/am/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie