Egzamin w samej bieliźnie. Takie metody stosuje indyjskie wojsko

Świat
Egzamin w samej bieliźnie. Takie metody stosuje indyjskie wojsko
Twitter.com/Times of India
Zdjęcie z egzaminu

W niedzielę ponad 1150 rekrutów indyjskiej armii przystąpiło do egzaminu pisemnego. Chętni do służby żołnierza zawodowego z testem zmierzyli się w samej bieliźnie - w ten sposób armia chciała uniemożliwić im ściąganie.

Zdjęcia wykonane w trakcie egzaminu wzburzyły indyjską opinię publiczną. Wyjaśnień zażądał także indyjski Sąd Najwyższy oraz minister obrony narodowej.

 

Niedzielne fotografie przedstawiają rekrutów rozsadzonych na łące w równej odległości. Każdy z nich musiał siedzieć po turecku i koncentrować się nad swoją kopią testu. Egzamin przeprowadzono w regionie Bihar, który graniczy z Himalajami.

Według lokalnych mediów wojskowi oficerowie nakazali kandydatom rozebranie się, aby nie marnować czasu na kontrolowanie, czy nie ściągają.

 

Niektórzy z egzaminowanych przyznali, że przymus zdjęcia wierzchniego ubrania sprawił, że w trakcie testu czuli się niekomfortowo. - Nie spodziewaliśmy się, że będziemy pisali w tyle osób egzamin w pomieszczeniach, ale nakazanie aby sie rozebrać naruszyło naszą godność - powiedział anonimowo dla "Indian Express" jeden z rekrutów.

 

huffingtonpost.com, newindianexpress.com, indiatimes.com

pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie