Zderzenie pociągu z cysterną. Pięciu pasażerów rannych

Polska
Zderzenie pociągu z cysterną. Pięciu pasażerów rannych
Pixabay/Monsterkoi/Public Domain

- Pociąg osobowy relacji Wrocław-Zielona Góra zderzył się w Nowej Soli z cysterną przewożącą plastikowy granulat. Pięciu pasażerów pociągu zostało przewiezionych do szpitala. Lekko ranny został kierowca ciężarówki, ale nie wymagał hospitalizacji - poinformował polsatnews.pl st. kpt. mgr Sławomir Ozgowicz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 16 na przejeździe kolejowym na ulicy Ciepielowskiej w Nowej Soli (woj. lubuskie). Jak wyjaśnił Ozgowicz, kierowca cysterny zawracał w niedozwolonym miejscu. W tym czasie nadjeżdżał pociąg do Zielonej Góry. W pewnym momencie rogatki się zamknęły, a prowadzący cysternę nie mógł się już wycofać. Maszynista widząc na swojej drodze pojazd, zaczął hamować, ale nie mógł uniknąć zderzenia.

 

W wyniku wypadku pięć osób zostało rannych i przewiezionych do szpitala. Lekkie obrażenia odniósł jeszcze kierujący cysterną, ale nie wymagał transportu do placówki medycznej.

 

Strażacy zapewniają, że sytuacja została opanowana. Podróżnym z pociągu PKP zapewniło zastępczą komunikację autobusową z Nowej Soli do Zielonej Góry. Ulica Ciepielowska w Nowej Soli jest zablokowana, a pociąg wciąż stoi w miejscu zderzenia.

 

 

wjk/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie