Zaadoptuj kurę - dostaniesz jaja, które zniesie

Biznes
Zaadoptuj kurę - dostaniesz jaja, które zniesie
Flickr/Andrew Malone/CC BY 2.0

Mieszkasz w mieście, a chcesz mieć jajka od własnej kury? To już jest możliwe. Na pomysł wirtualnego kurnika wpadli pomysłodawcy serwisu zaadoptujkure.pl. Wystarczy przekazywać 39,99 zł miesięcznie na wybraną przez siebie w serwisie kurę, a co miesiąc otrzymasz 20 zdrowych ściółkowych jaj zniesionych właśnie przez nią. Kura może mieć nawet własne imię nadane przez "adoptującego".

Kurę można "zaadoptować" na miesiąc, trzy miesiące lub na rok. Oczywiście im dłuższy okres adopcji oraz większa liczba kur, tym niższe ceny - można je zbić nawet do 25,99 zł miesięcznie. Po nadaniu kurze imienia - wybranej z ponad 200 kur, zdjęcia każdej dostępne są w serwisie - i dokonaniu wpłaty, serwis będzie jej doglądał, a co miesiąc wyśle "opiekunowi" 20 jajek zniesionych właśnie przez nią (wysyłka jajek jest bezpłatna).


Dla pewności, że serwis właściwie dogląda kur, można śledzić życie codzienne kurnika w internecie online. Nie jest wykluczone, że klient zobaczy na nim "własną" kurę grzebiącą na grzędzie. Obrazki z życia kur są także wyświetlane na specjalnym kanale na YouTube - Kurking TV.

 


Kury przeznaczone do adopcji przebywają w rzeczywistości na rodzinnej fermie z Mazowsza, w Brudnicach pod Żurominem. Pomysłodawcy nie wykluczają, że kurników powstanie więcej, w innych miejscach kraju, gdy osób adoptujących przybędzie, a do programu zgłoszą się inne kurze fermy.

 

Wojtek i jego kura JulaPsuja dołączyli do naszej ekipy :)

Posted by Zaadoptuj kurę on 1 marca 2016

 

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie