Syn księdza Irka walczy o majątek po ojcu. Sprawa trafi do sądu drugiej instancji

Polska
Syn księdza Irka walczy o majątek po ojcu. Sprawa trafi do sądu drugiej instancji
Polsat News

Syn ks. prof. Waldemara Irka, który był rektorem Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, może nie odziedziczyć majątku po zmarłym ojcu-kapłanie - poinformowała "Gazeta Wrocławska". Sprawa po odwołaniu siostrzenicy księdza trafi do sądu drugiej instancji.

Walka o majątek po zmarłym duchownym rozpoczęła się tuż po jego śmierci w sierpniu 2012 roku. Do kurii we Wrocławiu zgłosiła się wówczas Wiesława Dargiewicz, która twierdziła, że Irek jest ojcem jej syna Jakuba.

 

Sprawa trafiła do sądu, który na podstawie badań DNA orzekł, że zmarły rzeczywiście był ojcem 3-letniego wtedy dziecka.

 

Spadek dla osób "bliskich sercu"

 

W swoim testamencie ks. Waldemar Irek pisał, że "wszystko, co po nim zostało", to własność kościoła. Wrocławska kuria od początku nie była jednak zainteresowana majątkiem po nim.

 

Prawa do niego rościła sobie za to siostrzenica kapłana, która powoływała się na fragment testamentu. "Proszę, by sprawiedliwie rozdali dobra, które po mnie zostaną - pamiętając szczególnie o Mojej Mamie oraz rozdając (nieczytelne) ludziom o których wiecie, że byli bliscy mojemu sercu" - napisał w swojej ostatniej woli ksiądz Irek.

 

Dla kobiety było jasne, że chodzi o nią oraz o matkę. Sąd pierwszej instancji uznał jednak, że jedynym spadkobiercą Irka jest jego syn. Z tą decyzją nie zgodziła się siostrzenica i wniosła apelację. Wyrok drugiej instancji będzie już prawomocny.

 

Spadek po duchownym to m.in. dom jednorodzinny i samochód marki Volskwagen.

 

Więcej w "Gazecie Wrocławskiej"

pr/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie