"Nowy Dzień z Polsat News" od 5:58. Rejonizacja szkół - dobry czy zły pomysł?

Polska
"Nowy Dzień z Polsat News" od 5:58. Rejonizacja szkół - dobry czy zły pomysł?
Polsat News
Bartosz Kurek

Czy rejonizacja polskich szkół jest potrzebna? Kto jest największym zwycięzcą amerykańskiego Super Wtorku? - m.in. o tym w środę w programie "Nowy Dzień z Polsat News".

Pierwszym gościem Bartosza Kurka - o godzinie 7:05 - będzie Paweł Kowal, który odniesie się do sprawy teczek znalezionych w domu gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Kowal jest współautorem biografii byłego prezydenta PRL.

 

Pół godziny później w studiu Polsat News pojawi się minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Szefowa resortu będzie mówiła o rejonizacji szkół. Prowadzi ona do absurdalnych sytuacji - rodzice meldują swoje dzieci w fikcyjnych miejscach zamieszkania, aby umożliwić im dostanie się do wymarzonej szkoły.

 

O 8:05 Bartosz Kurek będzie rozmawiać z amerykanistą Arturem Wróblewskim. Tematem rozmowy będzie tzw. Super Wtorek - w nocy polskiego czasu odbędą się prawybory Republikanów i Demokratów łącznie w aż trzynastu stanach i jednym terytorium zależnym. Politycy, którzy wypadną najlepiej, najprawdopodobniej będą później walczyć o fotel prezydencki.

 

Ponadto o 8:50 w programie "Graffiti" wystąpi poseł Marek Jakubiak (Kukiz'15), o 9:05 w studiu Polsat News będziemy rozmawiać z politolog Renatą Mieńkowską-Norkiene, a o 9:35 na nasze pytania odpowie ekonomista Ignacy Morawski.

pr/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze