"Najbardziej samotna praca" w Wielkiej Brytanii do wzięcia

Świat
"Najbardziej samotna praca" w Wielkiej Brytanii do wzięcia
Nick Hubbard/Flickr

Na szkockiej wyspie Gigha do objęcia jest posada farmera. Pracujący w gospodarstwie człowiek po 30 latach uprawy roli przeszedł na emeryturę. Lokalne władze przeprowadzą wywiady z kandydatami chętnymi do zajęcia się mającą niecałe 800 akrów ziemi (ok. 320 ha) farmą. Jest tylko jeden problem - nawet wycieczka do supermarketu wymaga wyprawy promem. Chętnych jednak nie brakuje.

Władze liczącej 160 mieszkańców wyspy poinformowały, że zgłosiło się już 50 farmerów skłonnych objąć posadę. I to pomimo faktu, że kontrakt przewiduje 20 lat pracy i nie można z niego zrezygnować. Niektóre media brytyjskie określiły posadę jako "najbardziej samotną pracę w Wielkiej Brytanii".


W miasteczku na wyspie Gigha jest hotel, mały sklep, a nawet szkoła podstawowa. Starsze dzieci muszą już jednak podróżować do szkoły drugiego stopnia na ląd.  Mieszkańcy mogą skorzystać z opieki lekarza, ale wizyta u dentysty wymaga wyprawy promem.


Wyspa słynie z mikroklimatu, który zapewnia jej słoneczną pogodę. Jest na niej również cieplej, a deszcz pada rzadziej, niż na szkockim lądzie.

 

thevintagenews.com

am/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie