Międzynarodowa operacja przeciwko przestępcom działającym w internecie

Świat
Międzynarodowa operacja przeciwko przestępcom działającym w internecie
Flickr.com/Hillyne2000/CC BY 2.0

Niemiecka policja poinformowała w poniedziałek, że w zeszłym tygodniu w kilku krajach europejskich została przeprowadzona skoordynowana akcja przeciwko organizatorom sprzedaży online broni, narkotyków i fałszywych dokumentów oraz przeciwko ich klientom.

W Niemczech, Bośni i Hercegowinie, Szwajcarii, Francji, Holandii, na Litwie i w Rosji przeszukano ok. 70 lokali prywatnych i biurowych; skonfiskowano kilka serwerów oraz dokonano aresztowań.

 

Główny podejrzany, 27-letni Bośniak, został aresztowany w swoim kraju. W Niemczech aresztowano trzech Niemców w wieku 21, 22 i 29 lat oraz dwóch Syryjczyków - braci, z których jeden ma 19 lat, a drugi - 28.

 

Tożsamości aresztowanych nie ujawniono. Są podejrzani o wykorzystywanie forów internetowych do nielegalnego handlu bronią, narkotykami, w tym heroiną, kokainą i metamfetaminą oraz fałszywymi dokumentami. Zarzuca im się również, że oferowali takie przestępcze usługi, jak zarażanie komputerów wirusami. Działali w tzw. Dark Web - sieci niedostępnej dla zwykłych wyszukiwarek internetowych i często wykorzystywanej do działalności przestępczej.

 

PAP

wjk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie