Łukasz Piszczek w jedenastce 23. kolejki Bundesligi

PAP/EPA/Bernd Thissen

Piłkarz Borussii Dortmund Łukasz Piszczek został wybrany przez fachowy magazyn "Kicker" do najlepszej jedenastki kolejki w niemieckiej ekstraklasie.

W 23. kolejce Bundesligi obrońca zespołu z Dortmundu został oceniony na 2,5 w niedzielnym meczu z Hoffenheim wygranym przez Borussię 3:1 (0:1).

Taką samą notę otrzymał kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski, który w sobotnim spotkaniu z VfL Wolfsburg wygranym 2:0 (0:0) strzelił w 74. minucie bramkę. Dzięki temu napastnik Bayernu został samodzielnym liderem rankingu ze średnią notą 2,48. Drugi jest także piłkarz Bayernu Thomas Mueller ze średnią 2,50.

Piszczek znalazł się w kolejce "Kickera" po raz drugi w sezonie. Po raz pierwszy obrońca Borussii był w niej 25 stycznia 2016 roku, po przerwie zimowej Bundesligi. Wtedy wraz z nim już po raz czwarty w sezonie do najlepszej jedenastki kolejki trafił także Lewandowski.
Obok Piszczka, w jedenastce "Kickera" 23. kolejki znaleźli się dwaj inni zawodnicy klubu w Dortmundu - pomocnicy Henrich Mchitarjan (po raz 7.) i Ilkay Gundogan (po raz 4.).

Polak w łącznej punktacji jest aktualnie na 59. miejscu ze średnią 3,21.