Spotkanie Lecha Wałęsy z internautami na portalu Wykop.pl - czytaj na polsatnews.pl

Polska
Spotkanie Lecha Wałęsy z internautami na portalu Wykop.pl - czytaj na polsatnews.pl
PAP/Adam Warżawa
Spotkanie Lecha Wałęsy z internautami na portalu Wykop.pl.

Posądzany o agenturalność były prezydent RP Lech Wałęsa weźmie w poniedziałek udział w wirtualnym spotkaniu z internautami na portalu Wykop.pl. Spotkanie ma się rozpocząć około godz. 10 i potrwa około godziny.

Przebieg spotkania internetowego można będzie obserwować na portalu polsatnews.pl w ramce zamieszczonej poniżej.

 

Jedno pytanie - jedna odpowiedź

 

Każdy może zadać pytanie byłemu prezydentowi. Organizatorzy przyjęli formułę: jedno pytanie - jedna odpowiedź.

 

 

AMA z Lechem Wałęsą

 

 

Wałęsa na mikroblogu

 

Lech Wałęsa od wielu dni komentuje na tzw. mikroblogu na portalu Wykop.pl sprawę odnalezienia w domu byłego szefa MSW w czasach PRL gen. Czesława Kiszczaka dokumentów z podpisami "Lech Wałęsa" i "Bolek". Oskarżany o agenturalność były prezydent RP wielokrotnie zapewniał, że "nie dał się złamać". Nierzadko wchodził z internautami w polemikę. Jednak poniedziałkowe spotkanie, odbywające się w formule AMA (ang. Ask Me Anything), tym różni się od dotychczasowej dyskusji i komentowania wpisów byłego prezydenta, że zarówno internauci, jak i Lech Wałęsa w tym samym czasie będą uczestniczyć w spotkaniu po obu stronach monitora.

 

Wszystkie kwestie w jednym miejscu

 

"Lech Wałęsa postanowił odpowiedzieć na Wasze pytania w swoim AMA, aby w jednym miejscu i czasie zebrać wszystkie poruszane kwestie" - napisali organizatorzy.

 

- Organizujemy specjalne spotkanie internetowe z człowiekiem-legendą, Lechem Wałęsą, ponieważ minione tygodnie obfitowały w liczne kontrowersyjne dyskusje, wpisy, wiele z nich z punktu widzenia byłego prezydenta wymaga wyjaśnienia. Cieszę się, że możemy ułatwić tę komunikację wykorzystując możliwości Wykopu, który stał się dla Lecha Wałęsy przystanią w tym burzliwym okresie - powiedział Michał Białek, współwłaściciel serwisu Wykop.pl.

 

Zapis dyskusji będzie po jej zakończeniu dostępny w serwisie Wykop. Przebieg dyskusji streścimy także w portalu polsatnews.pl.

 

Polski serwis społecznościowy

 

Wykop.pl to założony 10 lat temu polski serwis społecznościowy, tworzony przez użytkowników. Internauci sami dodają ciekawe linki, oceniają je i decydują o tym, które "wykopaliska" powinny się znaleźć na stronie głównej serwisu. Integralną częścią Wykopu jest mikroblog, pozwalający użytkownikom na publikowanie krótkich wypowiedzi i prowadzenie dyskusji z innymi. Jednym z najbardziej popularnych użytkowników serwisu jest od blisko 3 lat Lech Wałęsa - http://www.wykop.pl/ludzie/lechwalesa/. Serwis odwiedzany jest przez 5,2 mln użytkowników miesięcznie i ma 85 mln odsłon.

 

hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze