Koniec ferii zimowych w całej Polsce

Polska
Koniec ferii zimowych w całej Polsce
Polsat News

Już w poniedziałek do szkół wrócą - jako ostatni w kraju - dzieci i młodzież z województw lubelskiego, podkarpackiego, łódzkiego i pomorskiego. Dla służb był to bardzo pracowity czas. Tylko lekarze ze Szpitala Powiatowego w Zakopanem szacują, że podczas ferii zużyli około tony gipsu.

Chociaż większość osób uważa, że tegoroczna zima nie jest zbyt ostra, nie odczuli tego ratownicy. W okresie ferii pracownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego udzielili pomocy ponad 1200 narciarzom.

 

Ponad 60 osób uległo w czasie ferii wypadkom podczas wędrówek górskich, a dwie zginęły. Pełne ręce pracy mieli również ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wstępnie szacują, że ferie to dla nich ponad 600 wypadków i wezwań.

 

- Dużo gipsu. Samych pacjentów urazowych mieliśmy codziennie około osiemdziesięciu - powiedział Ali Issa Darwich, szef szpitalnego oddziału ratunkowego Szpitala Powiatowego w Zakopanem. - Dużo pracy, dużo urazów, dużo złamań. Dobrze, że ferie się już kończą - dodał.

 

Polsat News

po/pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie