Lech Wałęsa do prof. Friszke: pan się myli

Polska
Lech Wałęsa do prof. Friszke: pan się myli
Polsat News

Były prezydent umieścił kolejne wpisy na mikroblogu w serwisie Wykop.pl. Lech Wałęsa tym razem odniósł się m.in. do słów prof. Andrzeja Friszke i napisał, że "nie ma kogo i za co przepraszać". Wałęsa dodaje też, że sprawdził i "nikt z listy donosów nie został skrzywdzony".

"Pan Prof. Andrzej Friszke:» Jestem przekonany, że te dokumenty są autentyczne. Tej liczby i takiej treści nie da się sfałszować «. Jak mi jest przykro Panie Prof., ale Pan się myli .To nie są dokumenty tworzone z moim udziałem. Więc nie mam kogo i za co przepraszać .Mimo wszystko sprawdziłem, nikt z tej listy donosów nie został skrzywdzony. Nie został zwolniony z pracy, nie siedział w więzieniu, nie został fizycznie pobity, nie miał kolegium. Ja natomiast zostałem zwolniony z pracy i to nie raz , ze stoczni po 10 latach nienagannej pracy z mandatem delegata na zjazd ZZ i mandatem Społecznego ZZ Inspektora pracy, który wręcz zabraniał zwolnienie z pracy (pisownia oryginalna - red.)" - wpis takiej treści pojawił się dziś na mikroblogu byłego prezydenta.

 

Lechowi Wałęsie chodzi najprawdopodobniej o wywiad, którego profesor Friszke udzielił "Super Expressowi". Historyk, członek Rady IPN stwierdził w nim m.in., że Wałęsa "miał zły okres, o wiele bardziej obfity w donosy niż sądził wcześniej".

 

@lechwalesa: Pan Prof. Andrzej Friszke:,,Jestem p...

 

"Przeproś skrzywdzonych"

 

Kilkadziesiąt minut wcześniej Lecha Wałęsa, odnosząc się do wypowiedzi byłego opozycjonisty Henryka Jagielskiego udzielonej reporterowi radia RMF FM, napisał: "Przepros skrzywdzonych .nie można nie wiedzieć" (pisownia oryginalna – red.).

 

Jagielski sam figurował w rejestrach SB jako współpracownik o pseudonimie "Rak", o czym - jak mówi - dowiedział się od Sławomira Cenckiewicza, gdy ten pracował nad jedną ze swoich książek.

 

Jednak Henryk Jagielski znalazł się na liście osób, na które donosić miał TW "Bolek". Tak wynika z pierwszego pakietu dokumentów zabezpieczonych w domu gen. Czesława Kiszczaka, które w minionym tygodniu upublicznił Instytut Pamięci Narodowej.

 

Jagielski w rozmowie z dziennikarzami mówił, że "nigdy" nie wybaczy Wałęsie.

 

@lechwa Przepros skrzywdzonych .nie można nie wi...

 

Powrót do Polski

 

Lech Wałęsa, który wrócił do Polski w piątek z podróży do Ameryki, na razie unika rozmów z dziennikarzami.

 

Przedstawiciele serwisu wykop.pl, na którym były prezydent odnosi się do oskarżeń o agenturalną przeszłość, poinformowali, że w poniedziałek Wałęsa weźmie udział w internetowym spotkaniu z użytkownikami serwisu. Ma się ono rozpocząć o godz. 10.

 

wykop.pl, RMF FM, Super Express

 

jak/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze