Inspekcja drogowa: na ponad 1000 skontrolowanych autokarów, 56 nie pojechało dalej

Polska
Inspekcja drogowa: na ponad 1000 skontrolowanych autokarów, 56 nie pojechało dalej
Polsat News

Ponad 1000 autokarów wiozących dzieci i młodzież na ferie skontrolowała inspekcja drogowa podczas tegorocznych szkolnych ferii zimowych - poinformował p.o. szefa Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. - W 56 przypadkach zatrzymaliśmy dowody rejestracyjne pojazdów - powiedział.

- W 12 przypadkach pojazdy były w bardzo złym stanie technicznym. Ukaraliśmy 96 kierowców mandatami. To jest mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku" - powiedział Alvin Gajadhur.

 

Jak wyjaśnił, wzmożone kontrole drogowe autobusów przewożących dzieci i młodzież odbywały się w miejscu odjazdu pojazdów lub na wyznaczonych przez wojewódzkie inspektoraty stałych punktach znajdujących się przy głównych szlakach komunikacyjnych. Szef ITD dodał, że niestety o wiele gorzej wypadły kontrole gimbusów i autobusów na co dzień wożących dzieci do szkół.

 

Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji poinformował, że podczas ferii, według wstępnych danych, doszło do ponad 2400 wypadków drogowych. Zginęło w nich 198 osób, a blisko 3 tys. zostało rannych. - Sytuacja na drogach coraz bardziej się poprawia – ocenił policjant.

 

Akcja "Bezpieczny autokar" prowadzona jest przez Inspekcję Transportu Drogowego od 2003 roku w okresie ferii zimowych i wakacji.

 

Polsat News, PAP

ptw/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie