Kidawa-Błońska: to było niedobrych sto dni, nie ma powodu żeby się chwalić

Polska

- Z zapowiedzi pani premier właściwie żadna nie została zrealizowana. Ale to dobrze, bo gdyby wprowadziła skrócenie wieku emerytalnego, kwotę wolną od podatku w proponowanej formie byłoby to źle dla Polski. 500+ też nie jest spełnieniem obietnicy, bo nie objęło wszystkich dzieci, nie jest na warunkach obiecanych w kampanii – mówiła w Polsat News o stu dniach rządu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO).

- Wszystkie inne sprawy, media publiczne, Trybunał Konstytucyjny, służba cywilna, to sprawy wstydliwe. Przez to mówi się o Polsce nienajlepiej na świecie – krytykowała rząd Kidawa-Błońska. Jej zdaniem bilans stu dni gabinetu Beaty Szydło jest niekorzystny dla premier Beaty Szydło. - To było niedobrych sto dni, nie ma powodu do tego żeby się chwalić – mówiła.

 

"Pracowitość Szydło na plus"


Zapytana o to, co jest plusem rządu, polityk PO pochwaliła Beatę Szydło za pracowitość: - Nie można powiedzieć, że pani premier nie stara się i nie pracuje. Ale jej praca nie przekłada się na pozytywny obraz Polski i obraz pozytywnych zmian. Na pewno jest to osoba pracowita, która bardzo by chciała żeby się to wszystko udało.

 

Nadzieja, że słupki drgną w górę"


Była marszałek Sejmu przyznała, że po wyborach Platforma miała trudny moment. - Ale teraz mam nadzieje, że to będzie szło w dobrym kierunku i za chwile będziemy mogli powiedzieć ze słupki sondażowe drgną w górę. PO mocno zabiera glos – podsumowała.

am/kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie