Gruzja: nieznani sprawcy postrzelili lidera opozycji

Świat
Gruzja: nieznani sprawcy postrzelili lidera opozycji
flickr/Estonian Foreign Ministry

Aleksiej Petriaszwili przywódca opozycyjnej partii Nasza Gruzja-Wolni Demokraci został postrzelony i przebywa w szpitalu. Ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało w komunikacie, że na razie nie wiadomo, kto stoi za zamachem na byłego ministra stanu ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej, ani jakie były motywy napastników.

Nieznani sprawcy postrzelili w piątek przywódcę opozycyjnej partii Nasza Gruzja-Wolni Demokraci, byłego ministra stanu ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej Aleksiego Petriaszwilego - poinformowało gruzińskie ministerstwo spraw wewnętrznych.

 

Petriaszwili, który został postrzelony w obie nogi, trafił do szpitala i był operowany- powiedziała dziennikarzom deputowana partii Nasza Gruzja-Wolni Demokraci Nino Goguadze.

 

Aleksi Petriaszwili i jego partyjna koleżanka, która pełniła funkcję ministra spraw zagranicznych, Maja Pandżikidze podali się do dymisji w roku 2014, protestując po zdymisjonowaniu ministra obrony i ówczesnego szefa partii Nasza Gruzja-Wolni Demokraci Iraklego Alasanii. Uważany za jednego z najbardziej prozachodnich ministrów w gruzińskiej koalicji rządowej Alasania skrytykował wówczas jako "politycznie umotywowane" aresztowanie pracowników swego ministerstwa. W listopadzie 2014 partia wystąpiła z rządzącej koalicji.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie