Dolcan Ząbki wycofał się z rozgrywek 1. ligi z powodów finansowych

Sport
Dolcan Ząbki wycofał się z rozgrywek 1. ligi z powodów finansowych
flickr/Håkan Dahlström

Dolcan Ząbki wycofał się z rozgrywek pierwszej ligi piłkarskiej - poinformował w piątek PZPN. Zespół zostanie przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli, a rywale, z którymi miał jeszcze grać otrzymają zwycięstwa walkowerem.

Po jesiennej części (19 kolejek, w tym dwie rozegrane awansem z wiosny) Dolcan zajmował szóste miejsce z dorobkiem 30 punktów.

 

"W dniu dzisiejszym Dolcan Ząbki wysłał do Departamentu Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej pismo, w którym z powodów finansowych wycofuje drużynę z rozgrywek I ligi. Po rundzie jesiennej klub z Ząbek zajmował szóste miejsce w tabeli, teraz został przesunięty na ostatnią pozycję (osiemnastą - PAP), a wszystkie mecze pozostałe do rozegrania uznane będą za walkowery" - poinformował PZPN.

 

To oznacza, że walkowery zostaną przyznane w piętnastu meczach, jakie wiosną miał do rozegrania Dolcan. Dotychczasowe wyniki zostają utrzymane. Pod koniec listopada - po zakończeniu pierwszej rundy - zespół z Ząbek wygrał z Pogonią Siedlce 6:1 i uległ Miedzi Legnica 3:4.

 

Dolcan w ostatnim czasie odwoływał swoje sparingi, a piłkarze otrzymali wolną rękę w poszukiwaniu klubu. Kilku z nich prawdopodobnie trafi do Pogoni Siedlce.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie