ZUS zawiesił przelewy do SKOK Polska

Polska
ZUS zawiesił przelewy do SKOK Polska
Polsat News

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zawiesił przelewy świadczeń emerytalnych i rentowych do Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej Polska w Warszawie. Osoby, które miały tam rachunek powinny podać ZUS nowy numer konta.

Rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz poinformował, że wypłaty wstrzymano w wyniku decyzji KNF, która zawiesiła działalność SKOK Polska i wystąpił o jego upadłość.


Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła od czwartku działalność SKOK Polska z siedzibą w Warszawie oraz postanowiła wystąpić do sądu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości tej kasy. Aktywa SKOK Polska nie wystarczają na zaspokojenie jej zobowiązań - podała KNF.


- Uspokajamy osoby, które obawiają się o swoją emeryturę, czy świadczenia - pieniądze nie będą wychodziły do tego banku - powiedział w czwartek rzecznik. - Wstrzymaliśmy przelewy, wrócą też pieniądze, które miały trafić do tego banku - dodał Andrusiewicz.


Zaznaczył, że ZUS będzie się kontaktował z osobami, które miały tam konta i nie otrzymały świadczeń, ale zachęca też do samodzielnej wizyty w placówkach Zakładu. Andrusiewicz podkreślił - żeby ostrzec przed potencjalnymi oszustami - że nikt z ZUS nie będzie chodził do mieszkań, zmiany rachunku będzie można dokonać w siedzibie ZUS.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze