Syn ministra energii został prezesem Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach

Polska
Syn ministra energii został prezesem Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach
Minister energii Krzysztof Tchórzewski, Polsat News

Kandydaturę Karola Tchórzewskiego, syna ministra energii, poparła w tajnym głosowaniu rada nadzorcza, a rekomendował go również prezydent Siedlec - Wojciech Kudelski, członek Prawa i Sprawiedliwości - donosi podlasie24.pl. Tchórzewski był jedynym kandydatem rozpatrywanym przez radę.

Karol Tchórzewski ma 41 lat i od lat związany jest z Prawem i Sprawiedliwością. W 2006 roku został radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Pracował jako starszy specjalista w wydziale usług internetowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska w Warszawie, a ostatnio był kierownikiem do spraw analiz i rozwoju w Przedsiębiorstwie Energetycznym.

 

Władze Siedlec argumentują, że syn Krzysztofa Tchórzewskiego, ministra energii, ma doświadczenie, gdyż zna spółkę, pracował w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetycznym. 

 

"Jest młody, dynamiczny"


- Prezydent uznał, że ten kandydat jest gwarancją prawidłowego rozwoju spółki. Pracuje w niej od kilku lat. Wcześniej był w biurze maklerskim, jest więc przygotowany również od strony finansowej. Ma ukończony kurs na członka rady nadzorczej (trudny i kończący się egzaminem państwowym), co daje mu odpowiednią wiedzę nie tylko do pełnienia funkcji w radach nadzorczych, ale i w zarządach spółek - powiedział Radiu Podlasie przewodniczący rady, a zarazem sekretarz miasta Siedlce, Sławomir Marchel.


Marchel przekonuje także, że Karol Tchórzewski poza przygotowaniem zawodowym "jest młody, dynamiczny".

 

"Elektrociepłownia stoi przed wyzwaniami"

 

Dotychczasowy szef miejskiej elektrociepłowni Krzysztof Figat przechodzi do pracy w PGNiG Termika. Odchodzący prezes stwierdził, że oddaje firmę znajdującą się w dobrej kondycji finansowej i bardzo nowoczesną. Przestrzegał jednak, że następca nie będzie miał przed sobą wyłącznie prostego administrowaniania. - Każda organizacja, która się nie zmienia, pozostaje w tyle. W tej firmie zawsze będzie coś do zrobienia, a teraz stoi ona przed kolejnymi wyzwaniami dotyczącymi ochrony środowiska i redukcji emisji przemysłowych - powiedział serwisowi podlasie24.pl Krzysztof Figat.

 

podlasie24.pl 

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie