Wałęsa: nic bym w życiu nie zmienił, w tym otarcia się o służby PRL

Polska
Wałęsa: nic bym w życiu nie zmienił, w tym otarcia się o służby PRL
PAP/EPA/Miguel Gutierrez
Lech Wałęsa

"Miałem swoją koncepcję walki z komunizmem i ją zrealizowałem" - napisał Wałęsa na mikroblogu w portalu Wykop.pl. "Gdybym miał powtórzyć swoją drogę życia nic bym nie zmienił, w tym otarcia się o służby PRL" - ddał.

"Tu jest błąd w Waszym myśleniu" - zaczął Wałęsa.

 

"Irytują mnie pojęcie strachu , zdrady , przekupstwa , współpracy . (pisownia oryginalna - przyp. red.) Mnie to nie dotyczy. Robiłem zawsze w tych sprawach to do czego byłem przekonany i w co wierzyłem" - dodał.

 

"Nic bym nie zmienił"

 

Przebywający w Miami w USA były prezydent podkreślił, że działał w sposób słuszny we własnym przekonaniu.

 

"Gdybym miał powtórzyć swoją drogę życia nic bym nie zmienił w tym otarcie się o służby PRL. Miałem swoją koncepcję walki z komunizmem i ją zrealizowałem. .do Waszej Ona nie pasuje .." - stwierdził.

 

"Kto z Was bohaterzy w targnął by w czasie bijatyk do komendy milicji wynegocjował wypuszczenie więźniów i o odebrania ich wystąpił z okna komendy. Kto z Was internowany wyrzucił by wicepremiera z pokoju internowania i wiele innych .tchórzliwych poczynań szkoda słów ...LW" - zakończył.

 

Dokumenty udostępnione

 

W poniedziałek IPN udostępnił w czytelni akt Instytutu przy ul. Kłobuckiej w Warszawie pierwszy pakiet dokumentów znalezionych w domu Czesława Kiszczaka. Są to teczka personalna i teczka pracy z lat 1970-1976 TW "Bolek", gdzie znajduje się odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy, podpisane: Lech Wałęsa "Bolek". Są tam też doniesienia "Bolka" oraz notatki funkcjonariuszy SB ze spotkań z nim.

 

W środę Instytut udostępnił dziennikarzom i historykom drugą partię materiałów znalezionych w domu gen. Czesława Kiszczaka. Tym razem jest to 20 różnych dokumentów, głównie o charakterze historycznym. To m.in. zdjęcia, fragmenty wspomnień i notatka o IV departamencie MSW.

 

polsatnews.pl, wykop.pl, PAP

pr/kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie