Szef "gangu orzeszkowego" zatrzymany. Odzyskano towar o wartości 5 mln złotych

Polska
Szef "gangu orzeszkowego" zatrzymany. Odzyskano towar o wartości 5 mln złotych
CBŚP Kraków

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali szefa grupy przestępczej wyłudzającej hurtowe ilości towarów: orzechów laskowych, tabletek do zmywarek i żeli do prania. Wśród ujętych był jeszcze jeden członek gangu. Do tej pory funkcjonariuszom udało się odzyskać towar o wartości 5 mln złotych.

Do zatrzymań doszło w jednym z mieszkań w centrum Wrocławia. Jak wyjaśniają policjanci, obaj mężczyźni w wieku 49 i 32 lat byli poszukiwani listami gończymi.

 

W chwili ujęcia podejrzani byli kompletnie zaskoczeni widokiem policjantów, tym bardziej, że korzystali ze specjalistycznego sprzętu umożliwiającego nasłuch policyjnych częstotliwości. Mieszkanie, w którym przebywali, zostało dopiero wynajęte na fałszywe dane osobowe.

 

Szefowi grupy przedstawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i zarzuty oszustwa, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

 

Towar wart 5 mln złotych

 

Do pierwszych zatrzymań doszło w połowie lutego w województwach opolskim i dolnośląskim. Wówczas policjantom z CBŚ udało się na gorącym uczynku zatrzymać 5  osób zamieszanych w oszustwa i paserstwa.

 

Jak wynika z ustaleń policjantów grupa podszywając się pod znaną, ogólnopolską sieć sklepów handlowych oprócz wyłudzenia od tureckiego producenta 44 ton orzechów laskowych, o wartości rynkowej co najmniej 3,5 mln złotych ma swoim koncie inne wyłudzenia.

 

Funkcjonariusze ustalili, że w ten sam sposób grupa oszukała firmy handlujące  tabletkami do zmywarek i żeli do prania niemieckich i austriackich producentów. Łączna wartość odzyskanego towaru uwzględniająca poprzednie działania, przekracza kwotę 5 mln zł.

 

CBŚP Kraków

 

 

 

 

wjk/kan

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze