Sąd odrzucił wniosek o przedłużenie aresztu dla ojca uprowadzonego 3-latka z Radomia

Polska
Sąd odrzucił wniosek o przedłużenie aresztu dla ojca uprowadzonego 3-latka z Radomia
Polsat News

Sąd w Radomiu odrzucił wniosek prokuratury o przedłużenie tymczasowego aresztowania Sebastianowi N., który trafił do aresztu w związku z uprowadzeniem 3-letniego syna Fabiana. Sąd podjął tę decyzje na posiedzeniu niejawnym.

Zgodnie z wcześniejszym postanowieniem sądu Sebastian N. będzie przebywał w areszcie do 2 marca. Prokuratura rozważa złożenie zażalenia na postanowienie sądu, które zostało wydane w środę.

 

Porwanie i poszukiwania

 

24 listopada ubiegłego roku trzech mężczyzn uprowadziło 3-letniego Fabiana sprzed bloku na jednym z osiedli w Radomiu. Odebrali dziecko matce i odjechali wraz z nim samochodem. Po 10 dniach poszukiwań policjanci zatrzymali ojca Fabiana na autostradzie A-4 prowadzącej z Katowic do Wrocławia. Sebastian N. podróżował autem wraz z dzieckiem oraz w towarzystwie jeszcze dwóch mężczyzn.

 

Oprócz ojca Fabiana, zatrzymano osiem osób, które - zdaniem policji - mogły mieć związek z uprowadzeniem chłopca. Czworgu z nich postawiono zarzuty uprowadzenia dziecka, cztery osoby występują w charakterze świadków.

 

Prokuratura postawiła Sebastianowi N. zarzut, że działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami uprowadził dziecko i pozbawił je wolności przez ponad 7 dni. Grozi mu za to kara do 10 lat więzienia. Policja szukała chłopca jedenaście dni.

 

Sebastian N. został tymczasowo aresztowany.

 

PAP

wjk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie