Papież: gdybym mógł dokonać cudu, uzdrowiłbym wszystkie dzieci

Świat
Papież: gdybym mógł dokonać cudu, uzdrowiłbym wszystkie dzieci
PAP/EPA/Ettore Ferrari

Papież Franciszek w odpowiedzi na pytanie z listu siedmiolatka z USA wyznał, że gdyby mógł dokonać cudu, uzdrowiłby wszystkie chore dzieci. Ten list i inne z odpowiedziami papieża znajdują się w ukazującej się w czwartek książce "Miłość przed światem".

Fragmenty książki, zawierającej listy dzieci z wielu krajów z pytaniami do Franciszka i jego odpowiedzi opublikował w środę dziennik "Corriere della Sera".

 

"Do tej pory nie zdołałem zrozumieć, dlaczego dzieci cierpią. Dla mnie to tajemnica. Nie potrafię tego wyjaśnić. Zadaję sobie to pytanie" - podkreślił papież. Dodał: "Moją odpowiedzią na ból dzieci jest milczenie lub słowo, które rodzi się z łez. Nie boję się płakać".

 

"Tańczcie, kiedy jesteście dziećmi"

 

"Czy kiedy byłeś dzieckiem, lubiłeś tańczyć?" - zapytała papieża 6-letnia dziewczynka z Albanii. Franciszek odpowiedział: "I to bardzo! Lubiłem być z innymi dziećmi, bawić się, tańczyć nasze typowe tańce z Argentyny".

 

"Potem, kiedy byłem chłopakiem, lubiłem tańczyć tango. Bardzo podoba mi się tango" - przyznał papież i zauważył, że taniec wyraża radość.

 

"Kiedy ktoś jest smutny, nie może tańczyć" - stwierdził. Zachęcił: "Tańczcie, kiedy jesteście dziećmi; dzięki temu nie będziecie zbyt poważni, gdy będziecie duzi".

 

"Piłka nożna to gra drużyny. Tak samo powinno być w Kościele"

 

8-letni chłopiec z Chin zapytał papieża, dlaczego lubi piłkę nożną. Franciszek wyjaśnił mu, że nigdy nie rozgrywał "poważnych meczów", bo nigdy nie nauczył się dobrze techniki gry i nie miał "zwinnej stopy".

 

"Ale bardzo lubię oglądać mecze. Wiesz dlaczego? Dlatego, że widzę, że jest to gra drużyny, solidarności. Pasjonuję się, oglądając mecz" - dodał.

 

"Jeśli piłkarz chce grać sam, przegrywa, a poza tym nie jest lubiany przez kolegów z drużyny. Dobrze gra się w piłkę nożną wtedy, gdy gra się razem, całą drużyną i chce się dobra wszystkich, nie myśląc o prywatnych korzyściach i o tym, by się pokazać. Tak samo powinno być w Kościele" - ocenił Franciszek.

 

PAP

wjk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze