"Odosobniony przypadek". Reakcja Mars Polska ws. wycofywanych batonów

Polska
"Odosobniony przypadek". Reakcja Mars Polska ws. wycofywanych batonów
Reuters

Mars Polska informuje, że incydent będący powodem wycofania jej produktów z rynku jest "odosobnionym przypadkiem", który dotyczy tylko niektórych wyrobów wyprodukowanych w fabryce w Holandii. Podkreśla również, że większość jej słodyczy dostępnych nad Wisłą powstała w Polsce.

Holenderski urząd ds. bezpieczeństwa żywności zamieścił na swojej stronie internetowej pismo, przedstawione jak komunikat prasowy Marsa, z którego wynika, że znalezione w batoniku kawałki plastiku grożą zadławieniem oraz że wśród przeznaczonych do wycofania produktów są słodycze Mars, Milky Way i Snickers, Celebrations oraz Minimix. Holenderskie media informują, że w sumie z półek sklepowych i automatów wycofane zostają trzy miliony batoników i innych słodyczy.

 

Rzecznik niemieckiego oddziału koncernu Roul Hamacher powiedział we wtorek, że wycofane zostają wszystkie wyprodukowane w zakładach w Holandii wyroby marek Mars, Snickers, a także niektóre batoniki Milky Way i niektóre wyroby z kolekcji Celebrations z terminem przydatności do spożycia między 19 czerwca 2016 roku a 8 stycznia 2017 roku.

 

Akcję wycofywania produktów ogłoszono w reakcji na skargę klientki z Niemiec, która w czekoladowym batoniku znalazła kawałki tworzyw sztucznych.

 

Mars Polska w środowym komunikacie poinformował, że "incydent będący powodem wycofania produktów jest odosobnionym przypadkiem, który dotyczy tylko niektórych produktów wyprodukowanych w fabryce w Holandii: przede wszystkim cukierków, tzw. „Minisy" i wybranych opakowań zbiorczych MARS®, MILKY WAY®, SNICKERS®".

 

W Polsce większość produktów nie będzie wycofana

 

"Jednakże Mars Polska informuje, że zdecydowana większość produktów, która trafia do polskiego konsumenta pochodzi z fabryki w Polsce i nie jest objęta wycofaniem z rynku" - napisano w komunikacie.

 

"Incydent dotyczy tylko niektórych produktów wyprodukowanych w fabryce w Holandii: przede wszystkim cukierków, tzw. Minisy i wybranych opakowań zbiorczych MARS®, MILKY WAY®, SNICKERS®". Jednakże Mars Polska informuje, że zdecydowana większość produktów, która trafia do polskiego konsumenta pochodzi z fabryki w Polsce i nie jest objęta wycofaniem z rynku” - napisano w komunikacie.

 

PAP

 

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie