Kamiński: za rządów PO-PSL inwigilowano 48 dziennikarzy

Polska
Kamiński: za rządów PO-PSL inwigilowano 48 dziennikarzy
PAP/Jakub Kamiński

Czterdzieści osiem osób wykonujących zawód dziennikarza było inwigilowanych przez ABW w czasach rządów PO-PSL - powiedział w środę podczas posiedzenia sejmowej komisji minister-koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński (PiS). Dodał, że audyt w służbach specjalnych nie został jeszcze zakończony i lista może zostać rozszerzona.

Minister wypowiadał się na posiedzeniu sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych, która jest poświęcona przyczynom dymisji komendanta głównego policji insp. Zbigniewa Maja. PO pytała m.in., czy obecny na posiedzeniu szef MSWiA Mariusz Błaszczak próbował weryfikować informacje o rzekomych nielegalnych podsłuchach dziennikarzy.

 

Audyt w służbach specjalnych do końca lutego

 

Nawiązując do tego Kamiński powiedział, że do końca lutego będzie trwał audyt w służbach specjalnych, w ramach którego "badany jest wątek inwigilacji dziennikarzy". - Informuję państwa oficjalnie, że w tym momencie istnieje lista 48 dziennikarzy, którzy w czasach rządów Platformy Obywatelskiej i PSL-u byli inwigilowani przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego - powiedział Kamiński.

 

Dodał, że audyt nie został jeszcze zakończony. - Być może lista ta ulegnie rozszerzeniu, natomiast 48 osób wykonujących zawód dziennikarza było inwigilowanych przez ABW - powiedział minister.

 

Kamiński zapowiedział, że listę dziennikarzy zostanie przekazana posłom. Dodał, że o sprawie została poinformowana premier Beata Szydło. - Więc proszę nie zarzucać pani premier jakiejkolwiek dezinformacji w tym zakresie - powiedział Kamiński.

 

PAP, Foto: PAP/Jakub Kamiński, wideo: Polsat News

wjk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie