Hamburg zakazuje używania kapsułek z kawą

Technologie
Hamburg zakazuje używania kapsułek z kawą
Pixabay/Ymon/CC BY 2.0

Niemiecki Hamburg, jako pierwsze miasto na świecie, wydało zakaz stosowania kapsułek w ekspresach do kawy, gdyż nie radzi sobie z utylizacją jednorazowych opakowań. Zakaz dotyczy na razie pracowników budynków rządowych. Dla Niemiec to poważny problem, ponieważ aż 13 procent obywateli tego kraju wybiera kawę w kapsułkach.

Sprzedaż ekspresów do kawy na kapsułki wzrosła gwałtownie po kampanii reklamowej, w której wystąpiły gwiazdy światowego kina. Każda z firm obecnych na "kapsułkowym" rynku sprzedaje rocznie miliardy sztuk. 


Według magazynu "The Atlantic", gdyby uzbierać zużyte w ciągu jednego roku kapsułki tylko jednej firmy i ułożyć je obok siebie - opasałyby Ziemię dwunastokrotnie.

 

Niemcy lubią kawę w kapsułkach


Niemcy mają z kapsułkami szczególny problem, gdyż ten typ kawy jest u nich bardzo popularny. 13 procent Niemców wybiera właśnie kawę w kapsułkach. Każde opakowanie takiej kawy zawiera 3 gramy aluminium i plastiku.

 

Hamburg, mając na uwadze ochronę środowiska, zabronił kupowania i używania w placówkach komunalnych szeregu produktów m.in. wody mineralnej w plastikowych butelkach, plastikowych talerzy i sztućców, produktów zawierających chlor, a także plastikowych kapsli z kawą - pisze niemiecka gazeta "Die Welt".


RMF, FM, The Atlantic

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie