Port lotniczy im. Chopina najlepszym lotniskiem w Polsce

Biznes
Port lotniczy im. Chopina najlepszym lotniskiem w Polsce
Lotnisko Chopina

W plebiscycie magazynu Business Traveller Poland Lotnisko Chopina w Warszawie po raz drugi z rzędu zdobyło tytuł najlepszego lotniska w Polsce. W kategorii najlepsze lotnisko w Europie zwyciężył Frankfurt, a na świecie - Dubaj.

Czytelnicy polskiej edycji Business Travellera i podróżujący biznesmeni już po raz trzeci wybrali najlepsze lotniska.

 

W edycji 2015 w elektronicznej ankiecie zebrano 1005 odpowiedzi. 
Ponad 80 proc. z nich udzielili mieszkańcy największych polskich miast, często korzystający z przelotów i hoteli na całym świecie. Większość to managerowie, członkowie zarządów firm, specjaliści, właściciele oraz prowadzący małe firmy.

 

- Nasze rekomendacje to najlepszy drogowskaz na służbową i nie tylko służbową podróż. To nagroda szczególnie cenna, bo wasze produkty i usługi zyskują zaufanie nie nas, redakcji i wydawcy, tylko naszych czytelników, którzy, często korzystają z waszych propozycji - powiedział podczas gali Robert Grzybowski, wydawca polskiej edycji Business Travellera.

 

W Europie: Frankfurt, na świecie: Dubaj


 

Wśród lotnisk w Polsce najlepsze okazało się Lotnisko Chopina w Warszawie, a najlepszym lotniskiem regionalnym wybrany został port lotniczy Wrocław-Strachowice. W kategorii: najlepsze lotnisko w Europie zwyciężył Frankfurt, a na świecie - Dubaj.

 

Lufthansa zdobyła tytuł najlepszej linii lotniczej, a LOT - najlepszej linii lotniczej na krótkich dystansach. Najlepszą tanią linią lotniczą został Norwegian, a za najlepszy serwis pokładowy nagrodę zdobyły linie lotnicze Emirates. Tytuł najlepszego hotelu przylotniskowego zdobył hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport.

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie