PiS reaguje na krytykę: udowodniliśmy, że jesteśmy konsekwentni i realizujemy program

Polska
PiS reaguje na krytykę: udowodniliśmy, że jesteśmy konsekwentni i realizujemy program
Polsat News

W trakcie 100 dni udowodniliśmy, że jesteśmy konsekwentni i realizujemy program, który obiecaliśmy Polakom przed wyborami - stwierdził rzecznik rządu Rafał Bochenek w reakcji na krytykę rządu przez PO. Dodał, że rząd nie wycofuje się z żadnej składanej w kampanii zapowiedzi. - Premier Beata Szydło podsumuje 100 dni pracy swojego gabinetu w piątek - poinformował Bochenek.

Premier podsumuje 100 dni pracy rządu w piątek podczas specjalnej konferencji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wezmą w niej też udział ministrowie rządu. - Pokażemy, co się udało nam do tej pory zrobić. Zrobiliśmy dużo pozytywnego - powiedział rzecznik rządu.

 

Politycy PO podczas zorganizowanej we wtorek konferencji oceniali 100 dni rządu Beaty Szydło. Według nich, PiS nie realizuje obietnic z kampanii wyborczej i tych złożonych przez szefową rządu w expose, a Polska tonie w chaosie. Zapowiedzieli, że w środę PO złoży wniosek o wyrażenie wotum nieufności szefowi MSWiA Mariuszowi Błaszczakowi, który - według Platformy - "jest symbolem tych 100 dni nieudolności".


"PO ocenia nas swoją miarą"


Odnosząc się do zarzutów polityków Platformy Bochenek powiedział, że rząd pracuje niecałe 100 dni i "będzie oczywiście czas na podsumowanie tego symbolicznego okresu".


- Wiele ustaw jest na etapie prac legislacyjnych w parlamencie, na etapie konsultacji międzyresortowych. Są doprecyzowywane wewnątrz ministerstw i wkrótce dalej będą procedowane - powiedział rzecznik rządu.


- To nie jest tak, że się z czegokolwiek wycofaliśmy. Jesteśmy konsekwentni. PO rządziła przez osiem lat i niestety wielu obietnic nie zrealizowała. Myślę, że oceniają nas swoją miarą. Zupełnie niepotrzebnie. Wiele naszych obietnic jest już w bardzo zaawansowanym stopniu realizowanych - dodał Bochenek. 


Błaszczak "bardzo dobry i konsekwentny"


Stwierdził też, że "PO w sposób nieuzasadniony krytykuje" ministra spraw wewnętrznych i administracji. Zdaniem rzecznika rządu, Błaszczak jest "bardzo dobry i konsekwentny". - Najważniejsze dla nas, dla rządu jest zapewnienie bezpieczeństwa, a minister Błaszczak pełniąc swoją funkcję to gwarantuje - powiedział Bochenek.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie