Pingwin Janush - pierwszy taki we wrocławskim zoo

Kultura
Pingwin Janush - pierwszy taki we wrocławskim zoo
Polsat News

Wrocław ma nowego celebrytę. Pingwin Janush jest od niedawna mieszkańcem miejscowego ogrodu zoologicznego. Imię malucha jest robocze, bo jest jeszcze zbyt wcześnie, by określić jego płeć. Pingwin niestety nie jest wychowywany przez rodziców. Jego rodziną zastępczą stali się - po raz pierwszy w historii wrocławskiego zoo - pracownicy zwierzyńca.

- Jest to pierwszy pingwin w naszym ogrodzie, który został odchowany przez opiekunów. Pewnego dnia znaleziono w gnieździe jajo. Okazało się, że nasz pingwin był źle ułożony w tym jaju, miał głowę pod skrzydłem. W związku z tym nie był w stanie skorupy jaja przebić dziobem - powiedziała w Polsat News Marta Zając-Osowska z wrocławskiego ogrodu zoologicznego.

 

Przez około miesiąc Janush będzie zrzucał puch, którym jest teraz pokryty. Później wyrosną mu nieprzemakalne pióra. - Wtedy zaczniemy go przyzwyczajać początkowo do pozostałych pingwinów, a później przyjdzie czas, że będzie musiał zostać sam - powiedział opiekun pingwinów we wrocławskim zoo Paweł Borecki.

 

Polsat News

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie