Koncern Mars wycofuje miliony batoników, w tym z polskich sklepów

Świat
Koncern Mars wycofuje miliony batoników, w tym z polskich sklepów
EPA/Federico Gambarini

- Koncern wycofuje w Polsce batony Mars, Snickers, Milky Way oraz cukierki Celebrations - poinformowała polsatnews.pl rzeczniczka firmy Karolina Kowalczyk. Podobne działania podjęte zostały m.in. w Holandii, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Belgii i we Włoszech. 3 mln opakowań tych słodyczy trzeba wycofać, bo znaleziono w nich kawałki plastiku zagrażające zadławieniem.

- Chodzi o słodycze wyprodukowane w Holandii z terminem przydatności do spożycia między 19 czerwca 2016 roku a 8 stycznia 2017 roku - poinformował rzecznik Roul Hamacher.  

 

Holenderskie media informują, że w sumie z półek sklepowych i automatów wycofane zostają trzy miliony batoników i innych słodyczy.

 

Holenderski urząd ds. bezpieczeństwa żywności zamieścił na swojej stronie internetowej pismo, przedstawione jak komunikat prasowy Marsa, z którego wynika, że znalezione w batoniku kawałki plastiku grożą zadławieniem oraz że wśród przeznaczonych do wycofania produktów są m.in. batoniki Mars, Milky Way i Snickers, cukierki Celebrations oraz mieszanka Minimix.

 

Akcję wycofywania tych produktów ogłoszono w reakcji na skargę klientki z Niemiec, która w czekoladowym batoniku znalazła kawałki tworzyw sztucznych.

 

PAP

az/wjk/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie