Szydło: poprzednia ekipa nie rozliczyła się, więc my przedstawimy naszą ocenę sytuacji

Polska
Szydło: poprzednia ekipa nie rozliczyła się, więc my  przedstawimy naszą ocenę sytuacji
Polsat News, PAP/Andrzej Grygiel

- Przedstawimy ocenę tego, co zastaliśmy w poszczególnych resortach. Warto, by Polacy usłyszeli, dlaczego poprzednia ekipa przez osiem lat nie zrobiła niczego w branży górniczej i dlaczego nie dbano o górnictwo - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło na konferencji prasowej przed elektrownią w Jaworznie.

- Poprzednia ekipa powinna była się rozliczyć. Niestety, nie zrobiła tego, więc my będziemy starali się przedstawić naszą ocenę sytuacji - powiedziała Szydło. - Przedstawimy również ocenę tego, co zastaliśmy w poszczególnych resortach. Warto, by Polacy usłyszeli, dlaczego poprzednia ekipa przez osiem lat nie zrobiła niczego w branży górniczej i dlaczego nie dbano o górnictwo - dodała.

 

"Będziemy informować o efektach pracy rządu"

 

Premier zapowiedziała, że jej rząd "zaprezentuje niebawem wszystkie działania, które były dotychczas podejmowane". - Podsumowania pracy są niezwykle ważne i będę konsekwentnie informować Polaków o tym, jakie są efekty pracy rządu. Czy to 100 dni, czy jakaś inna umowna data, którą sobie ustalimy, to rzecz wtórna - powiedziała.

 

- Najważniejsze jest to, żeby realizować program, który został przyjęty przez nas i takie spotkanie jak dzisiejsze jest dla mnie o wiele ważniejsze niż to, żeby wygłosić jakieś spektakularne wystąpienie z okazji 100 dni - stwierdziła Szydło.

 

- Oczywiście podsumowanie będzie, zaprezentujemy wszystkie działania, które były podejmowane, ale nie to jest najistotniejsze. Najistotniejsze jest to, żeby realnie działać i wprowadzać te zmiany, na które czekają Polacy. Cieszę się, że udało nam się wprowadzić program "Rodzina 500+" - przyznała premier.

 

"Energetyka i górnictwo to filary Śląska"

 

Beata Szydło podkreśliła, że dla rządu PiS "priorytetowymi sprawami jest to, co wiąże się z tworzeniem nowych miejsc pracy i rozwojem regionu". - Tutaj, na Śląsku, energetyka i górnictwo to te dwa filary, które muszą wspólnie być wzmacniane po to, żebyśmy mogli mówić również w kontekście rozwoju całej polskiej gospodarki, o sinym, szybszym rozwoju Polski - powiedziała.

 

 - Szybszy rozwój Polski to również szansa na to, żeby z tego rozwoju korzystali wszyscy polscy obywatele. Zależy nam na tym, aby polska gospodarka była konkurencyjna, żeby polskie firmy mogły konkurować na rynkach światowych i żeby pokonać pułapkę średniego rozwoju - podsumowała Szydło.

 

Polsat News

po/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze