Marek Piekarczyk w roli Jezusa. Zaśpiewa w "Jesus Christ Superstar"

Kultura
Marek Piekarczyk w roli Jezusa. Zaśpiewa w "Jesus Christ Superstar"
Dariusz Łasak/www.marekpiekarczyk.pl

Wokalista Marek Piekarczyk wcieli się w rolę Jezusa w musicalu "Jesus Christ Superstar" Andrew L. Webbera, który zostanie zaprezentowany 16 kwietnia na poznańskim stadionie. Widowisko przygotowywane jest w ramach obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski.

Teatr Muzyczny w Poznaniu, który zaprezentuje koncertową wersję dzieła poinformował dziś o obsadzie widowiska. Wokalista bardzo popularnej w latach osiemdziesiątych grupy TSA, Marek Piekarczyk, wcielił się już raz w postać Jezusa w pierwszej polskiej realizacji rock-opery, w reżyserii Jerzego Gruzy, przygotowanej w 1987 roku i granej przez lata przez Teatr Muzyczny w Gdyni.

 

W postać Judasza wcieli się Janusz Kruciński, odtwórca roli Jezusa w spektaklu Teatru Rozrywki w Chorzowie. Marię Magdalenę zagra Anna Lasota, solistka Teatru Muzycznego w Poznaniu.

 

Na scenie wystąpi także zespół wokalno-taneczny oraz orkiestra poznańskiego teatru. Całością dyrygować będzie Piotr Deptuch, inscenizację przygotuje Sebastian Gonciarz, choreografię stworzy Paulina Andrzejewska, a kostiumy i koncepcję scenograficzną Mariusz Napierała.
 
Autorami polskiego tłumaczenia są Wojciech Młynarski i Piotr Szymanowski.

 

Słynny musical

 

Dzieło Andrew Lloyda Webbera, którego broadwayowska premiera miała miejsce w 1971 roku, przedstawia ostatni tydzień z życia Jezusa Chrystusa. Zawiera tak znane przeboje jak: "I Don’t Know How To Love Him", "Everything’s Alright", "Superstar", "Could We Start Again, Please?" czy "Gethsemane".

 

- Ten utwór, mimo swej kontrkulturowej otoczki, zawiera głębokie, humanistyczne przesłanie, mocno zakorzenione w kulturze chrześcijańskiej - powiedział dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu Przemysław Kieliszewski.

 

Koncert musicalowy zwieńczy centralne obchody rocznicy chrztu Polski na stadionie w Poznaniu. Spektakl jest nową produkcją, przygotowywaną specjalnie na tegoroczne obchody.

 

PAP

ptw/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie