Jarosław Ferenc prezydentem Radomska

Polska
Jarosław Ferenc prezydentem Radomska
Polsat News

Jarosław Ferenc zwyciężył w przedterminowych wyborach na prezydenta Radomska (Łódzkie). W drugiej turze pokonał Wiesława Kamińskiego - poinformowała w niedzielę późnym wieczorem szefowa Miejskiej Komisji Wyborczej, Maria Wrona.

Podczas niedzielnej, drugiej tury wyborów Ferenc z Komitetu Wyborczego  "Razem dla Radomska" zdobył 63,75 procent głosów. Zagłosowało na niego 8679 osób. Drugi z kandydatów - Kamiński (KW PiS), który od listopada ub. roku był komisarzem Radomska, otrzymał 4935 głosów, czyli 36,25 procent poparcia.

 

Frekwencja wyniosła 35,09 proc. Uprawnionych do głosowania było 38 798 osób. - Głosowanie zostało zatwierdzone. 29 lutego podczas sesji rady miasta pan Ferenc otrzyma akt wyboru na prezydenta i złoży ślubowanie - powiedziała przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Radomsku.

 

Ferenc ma 47 lat. Nie należy do żadnej partii politycznej. Wcześniej pełnił m.in. funkcję zastępcy prezydenta Radomska ds. inwestycji i gospodarki (w latach 2002-2006), kierował Biurem Promocji i Informacji oraz Miejskim Zespołem Reagowania w Urzędzie Miasta Radomska. Był również radnym. Ukończył studia na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Łódzkiego; jest doktorem nauk o ziemi. Ma żonę i dwie córki. Jak powiedział o sobie w czasie kampanii wyborczej "do zainteresowań prywatnych zalicza historię Radomska i regionu, siatkówkę, rodzinne wyprawy rowerowe oraz pracę w ogrodzie".

 

O fotel prezydenta blisko 48-tysięcznego miasta w pierwszej turze wyborów, która odbyła się 7 lutego, walczyło sześcioro kandydatów.

 

Przeprowadzenie przedterminowych wyborów zarządziła premier Beata Szydło po tym jak w ubiegłym roku dotychczasowa prezydent miasta Anna Milczanowska dostała się do Sejmu i po dziewięciu latach zrezygnowała z zajmowanego stanowiska.

 

PAP

ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze