106-latka tańczyła z Barackiem i Michelle Obamą

Świat
106-latka tańczyła z Barackiem i Michelle Obamą
Twitter.com/WhiteHouse

Z okazji obchodzonego właśnie w Stanach Zjednoczonych Black History Month (Miesiąc Czarnej Historii) do Białego Domu zaproszona została 106-letnia afroamerykanka Virginia McLaurin. Starsza pani podkreśliła, że "możliwość złożenia wizyty w siedzibie prezydenta USA to dla niej zaszczyt", a radość z zaistniałej sytuacji wyraziła łapiąc parę prezydencką za dłonie i poruszając się niczym w rytm muzyki.

Black History Month narodził się w Stanach Zjednoczonych, gdzie absolwent Harvardu, Dr Carter G Woodson, postanowił upamiętnić dziedzictwo Afroamerykanów. Od 1926 roku luty stał się amerykańskim Black History Month.

 

Z tej okazji w Białym Domu pojawiła się Virginia McLaurin. - Jestem ogromnie szczęśliwa, że mam czarnego prezydenta i czarną pierwszą damę. Jestem tutaj, aby świętować czarną histori - powiedziała. - Cieszę się, że spełniło się moje marzenie o pojawieniu się w tym miejscu - dodała.

 

McLaurin urodziła się w 1909 roku w Południowej Karolinie, a w 1941 roku przeniosła do Waszyngtonu, gdzie mieszka do dziś.

 

Urodziny obchodzi ona 12 marca, więc już za niecałe trzy tygodnie skończy 107 lat.

 

 

Twitter.com/WhiteHouse, nytimes.com

po/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie