50 Cent chce ogłosić bankructwo, a umieszcza w internecie zdjęcia ze stosami pieniędzy. Sąd żąda wyjaśnień

Kultura
50 Cent chce ogłosić bankructwo, a umieszcza w internecie zdjęcia ze stosami pieniędzy. Sąd żąda wyjaśnień
Flickr.com/TigerDirect.com/CC BY-ND 2.0

Amerykański raper i producent, Curtis Jackson, występujący pod pseudonimem 50 Cent, chce ogłosić bankructwo. Stara się o to już od zeszłego roku. Teraz amerykański sąd polecił muzykowi wyjaśnić skąd wziął stosy gotówki, widoczne na zdjęciach zamieszczonych na swoim profilu na Instagramie.

Raper w lipcu 2015 roku złożył wniosek o ogłoszenie upadłości. Tuż po tym w internecie zmieścił zdjęcia, na których widać m.in. lodówkę wypełnioną gotówką czy łóżko, na którym raper leży obłożony plikami studolarówek.

 

Zdaniem sądu, wniosek, w którym amerykański raper opisuje swoją sytuację finansową, jest niezgodny z prawdą, a wskazują na to jego zachowania na portalach społecznościowych. Jackson w najbliższym czasie ma złożyć wyjaśnienia w tej sprawie.

 

 

Gotta keep a cool little $tash and some Effen Vodka Happy Holidays. #EFFENVODKA #FRIGO #SMSAUDIO

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika 50 Cent (@50cent) 26 Lis, 2015 o 12:00 PST


 

 

Ok I found my legs, but I can't find nothing to watch on TV. Power season 3 on the way. #EFFENVODKA #FRIGO #SMSAUDIO

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika 50 Cent (@50cent) 14 Paź, 2015 o 12:17 PDT


 

50 cent w dokumencie skierowanym do sądu deklarował, że jego długi wynoszą 30 mln dolarów, przez co nie jest w stanie  spłacić kilkumilionowego odszkodowania kobiecie, której sekstaśmy opublikował w sieci.

 

Raper jest m.in. współwłaścicielem firmy produkującej słuchawki. Artysta współpracował z takimi gwiazdami, jak Justin Timberlake, Eminem, Snoop Dogg czy Michael Jackson. W 2010 r. został laureatem nagrody Grammy za najlepszy raperski występ razem z Eminemem i Dr. Dre w utworze "Crack a Bottle".

 

W maju 2015 roku magazyn "Forbes" umieścił go na 4. miejscu najbogatszych osób w branży hip-hopowej, szacując jego majątek na 155 milionów dolarów.

 

dailymail.co.uk, time.com

wjk/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie