Żyrafek z warszawskiego zoo ma już ponad 2 metry. Można mu składać życzenia

Kultura
Żyrafek z warszawskiego zoo ma już ponad 2 metry. Można mu składać życzenia
Galeria zdjęć (8)

Mała żyrafa, która została gwiazdą warszawskiego zoo, niebawem kończy trzy miesiące i mierzy już 210 cm wzrostu. Z tej okazji Ogród Zoologiczny zaprasza w ostatnim tygodniu lutego do odwiedzenia Żyrafka. Prezenty będą mile widziane. Najlepszym podarunkiem będzie pasteryzowane mleko, które można zostawić w specjalnie do tego przygotowanym koszu - informują władze stołecznego ogrodu.

Warszawski Ogród Zoologiczny poinformował, że dla małego Żyrafka można przynosić laurki z życzeniami. Kartki będzie można zawiesić na sznurku w żyrafiarni - tuż przed boksem, w którym przebywa na razie malec.

 

Zoo prosi także o pomoc w dokarmianiu podopiecznego. Zapowiada, że powinien już zacząć jeść świeże liście. Wystarczy naciąć wierzbowe lub leszczynowe gałązki, włożyć je do wody, aby wypuściły listki i dostarczyć opiekunom. Gałązki z listkami można przynosić codziennie, w godzinach 9-16.

 

Relacje z życia Żyrafka można śledzić na jego profilu na Facebooku

Ktoś tu skończył już ... 2 metry! A dokładnie 210 cm. Z tej okazji serdecznie zapraszamy, aby odwiedzić Żyrafka, szczegó...

Posted by Żyrafek on 15 luty 2016

 

Żyrafek początkowo miał niewielkie szanse na przeżycie. Przez kilka dni nie mógł wstać, co dla żyrafy na wolności jest w praktyce wyrokiem śmierci. Jego matka, Lissy, nie miała pokarmu. U malca rozwinęła się bardzo poważna infekcja po przerwaniu pępowiny. Jednak dzięki całodobowej opiece pracowników ZOO malucha udało się ratować.

wjk/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie