Zbrodnia sprzed 18 lat wyjaśniona. Policjanci z Archwium X znaleźli podejrzanego

Polska

Funkcjonariusze zatrzymali 39-letniego mężczyznę podejrzanego o popełnienie makabrycznej zbrodni. 18 lat temu w miejscowości Strzelce Górne (woj. kujawsko-pomorskie) w studni, pod warstwą kamieni i drewnianych kłód, znaleziono ciało zamordowanej starszej kobiety. Zatrzymany odpowie za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

17 stycznia 1998 r. w Strzelcach Górnych na terenie gospodarstwa rolnego znaleziono w studni zwłoki 77-letniej kobiety. Od początku wiadomo było, że doszło do zabójstwa. Sekcja zwłok wykazała, że kobieta miała liczne obrażenia, które doprowadziły do jej śmierci.


Śledztwo prowadzone w tej sprawie zakończono w grudniu 1998 roku. Pomimo przesłuchania wielu świadków i zabezpieczonych na miejscu śladów zbrodni nie ustalono, kto był jej sprawcą. W czasie 18 lat sprawa parokrotnie była analizowana przez śledczych, ale nie udało się jej rozwiązać.


"Archiwum X" wyjaśnia sprawę


Sprawą zbrodni pół roku temu zajęli się policjanci z "Archiwum X" bydgoskiej policji - specjalnej komórki zajmującej się rozwiązywaniem niewyjaśnionych przestępstw  - i prokurator z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ. Udało im się dotrzeć do osób, które okazały się kluczowe dla rozwiązania tej sprawy.


We wtorek w Bydgoszczy zatrzymano 39-letniego mężczyznę. Dowody zgromadzone przez śledczych pozwoliły prokuratorowi na przedstawienie mężczyźnie zarzutu dokonania w 1998 roku zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Jak ustalono, sprawca popełnił tę zbrodnię na tle rabunkowym. Sąd zdecydował, że przez najbliższe 3 miesiące podejrzany pozostanie w areszcie.

am/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie