Wiceminister sportu podała się do dymisji

Polska
Wiceminister sportu podała się do dymisji
Minister sportu Witold Bańka, premier Beata Szydło oraz Dorota Dulińska, fot. Polsat News
Minister sportu Witold Bańka, premier Beata Szydło oraz Dorota Dulińska

Dorota Dulińska zrezygnowała z powodów osobistych. Według nieoficjalnych informacji, powodem dymisji był wyjazd wiceminister z partnerem na koszt państwa.

Komunikat w tej sprawie wydał resort sportu i turystyki. "Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Pani Dorota Dulińska z dniem wczorajszym tj. 18.02.2016 r. zrezygnowała z pełnionej funkcji z powodów osobistych" - napisano w nim.

 

Dorota Dulińska w ministerstwie była odpowiedzialna za turystykę.

 

Delegacja w Pradze

 

Sprawie obszerny artykuł poświęciła w czwartek "Rzeczpospolita". Tekst został już jednak usunięty ze strony internetowej dziennika.

 

Według autorów tekstu, była już wiceszefowa resortu razem ze swoim partnerem uczestniczyła w delegacji Ministerstwa Sportu i Turystyki na szczyt państw wyszehradzkich w Pradze. Zwyczajowo spotkanie obsługują właśnie wiceminister sportu odpowiedzialny za turystykę - czyli Dulińska - oraz dyrektor departamentu turystyki. To stanowisko nie jeszcze obsadzone. "Puste" miejsce w delegacji zajął Partner Dulińskiej.

 

W rozmowie z "Rzeczpospolitą" z czwartku p.o. rzecznika prasowego resortu sportu Ziemowit Ryś potwierdził, że mężczyzna udał się do Pragi razem z Dulińską, gdzie wykonywał czynności o "charakterze obsługowym, technicznym, doradczym oraz organizacyjnym". Choć nie jest zatrudniowy w ministerstwie, miał się przedstawiać jako doradca ministra ds. spraw międzynarodowych oraz używać ministerialnej poczty elektronicznej ze swoim nazwiskiem.

 

Polsat News

pr/hlk/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie