Pełnomocnik Kajetana P.: rozgłos tej sprawie nie pomaga

Polska
Pełnomocnik Kajetana P.: rozgłos tej sprawie nie pomaga
Polsat News

- To zdarzenie dramatyczne dla osób bliskich, pokrzywdzonych w tej sprawie. Rozgłos nie pomaga im w borykaniu się z traumą - powiedział w Polsat News pełnomocnik Kajetana P. mecenas Tadeusz Wolfowicz. Zdaniem adwokata, „wyciszenie sprawy będzie z korzyścią dla dobra postępowania”.

Mecenas Tadeusz Wolfowicz zauważył, że postępowanie w sprawie morderstwa, o które podejrzany jest jego klient, zostało rozpoczęte stosunkowo niedawno. I dlatego z „niepokojem przyjmuje do wiadomości poglądy osób, które wypowiadają się na temat poczytalności, premedytacji działań oskarżonego i reżyserii jego postaw”.

 

Zdaniem Wolfowicza, są to wypowiedzi wygłoszone w tonie kategorycznym i jednoznacznym. - Trzeba sobie wyraźnie powiedzieć, że tego rodzaju wypowiedzi nieoparte na materiale dowodowym sprawy są wyłącznie spekulacjami, przypuszczeniami, czy wizjami tych osób - podkreślił.

 

„Wierzę w rzetelność”

 

Prawnik powiedział, że w sprawie morderstwa Katarzyny J. został powołany specjalny zespół prokuratorski. - To, o ile wiem, bardzo dobra personalnie ekipa. Wierzę w ich umiejętności, energię i rzetelność. I wierzę, że w tej sprawie będą rozpatrywane różnorodne wersje zdarzeń i żaden z możliwych wariantów tego tragicznego zajścia nie zostanie przez organy ścigania pominięty - stwierdził.

 

Zauważył też, że w związku z faktem, iż do postępowania zostanie dopuszczonych co najmniej kilka ekspertyz biegłych z kilku dziedzin, będzie ono trwało dość długo. Dlatego zaapelował o medialne wyciszenie sprawy, gdyż - jego zdaniem - nadmierny rozgłos nie wpłynie korzystnie na przebieg postępowania.

 

Polsat News

jak/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie