Neumann: budowanie antylegendy Wałęsy jest dla części polityków zadaniem na całe życie

Polska
Neumann: budowanie antylegendy Wałęsy jest dla części polityków zadaniem na całe życie
Polsat News

- Wierzyć w to, że szef służb specjalnych, jakim był Kiszczak w PRL, za komuny, i Wałęsa, który tę komunę obalał, robił to na zlecenie służb specjalnych? To byłoby absurdalne - powiedział przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann w programie "Graffiti" w Polsat News. Skomentował w ten sposób informację IPN o dokumentach, które mają wskazywać na współpracę Lecha Wałęsy z SB.

- Dla części polityków, którzy Wałęsy wręcz nienawidzą, to budowanie takiej antylegendy Wałęsy jest chyba zadaniem życiowym i temu się poświęcają - powiedział Neumann w rozmowie z Martą Kurzyńską w programie "Graffiti".

 

"Wałęsa jest legendą i pozostanie legendą wolnej Polski"

 

- Wałęsa jest legendą i pozostanie legendą wolnej Polski - mocno podkreślił Sławomir Neumann, przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej.

 

Prezes IPN Łukasz Kamiński ujawnił w czwartek na konferencji prasowej, że w domu byłego szefa MSW z czasów PRL gen. Czesława Kiszczaka znaleziono akta, świadczące o współpracy Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa. Wśród znalezionych dokumentów z lat 1970 - 1976 jest teczka personalna i teczka pracy TW "Bolek".

 

Zapis całej rozmowy poniżej.

 

 

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie