Uwaga na fałszywe SMS-y o Loterii Paragonowej

Polska
Uwaga na fałszywe SMS-y o Loterii Paragonowej
Polsat News

Oszuści wymyślili sposób, jak zarobić na organizowanej przez resort finansów Loterii Paragonowej. Wysyłają SMS-y, w których podszywają się pod ministerstwo i proponują zamianę "szczęśliwego paragonu" na 500 zł. "Wystarczy" wysłać SMS na numer 60177. Ministerstwo Finansów ostrzega: to próba wyłudzenia pieniędzy.

 

Ministerstwo finansów poinformowało w czwartek, że organizatorzy loterii oraz administracja podatkowa nie rozsyłają SMS-ów do uczestników konkursu. To treść komunikatu (pisownia oryginalna)

 

"Ostrzegamy przed wiadomościami SMS, które rozsyłają podmioty wykorzystujące popularność Narodowej Loterii Paragonowej, aby wyłudzić pieniądze. Organizatorzy loterii oraz administracja podatkowa nie rozsyłają wiadomości SMS o treści: NARODOWY KONKURS PARAGONOWY. Dzwoniliśmy, gdyż masz SZCZESLIWY PARAGON i możesz zamienić go na ZWROT KWOTY 500ZL! TERAZ ZA DARMO odpisz: AC na 60177" - poinformowało ministerstwo.

 

Resort wskazał, że organizator Narodowej Loterii Paragonowej w dniu losowania wysyła do zwycięzców e-maila, a następnego dnia kontaktuje się telefonicznie.

 

Do wygrania m.in. Opel Astra i Insignia

 

W ubiegłym tygodniu ministerstwo wręczyło nagrody kolejnym zwycięzcom ze styczniowego losowania Narodowej Loterii Paragonowej, w tym Opla Astrę za zwycięski paragon oraz nagrodę specjalną: Opla Insignię, za paragon „branżowy" (pochodzący z branży „fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne"). Natomiast 15 lutego losowano po raz kolejny nagrodę główną - samochód Opel Astra oraz dwa multimedialne iPady Air 2.

  

Narodowa Loteria Paragonowa to akcja edukacyjna resortu, która ma uświadomić Polakom, jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego. Ministerstwo tłumaczy, że biorąc paragon wspiera się uczciwych przedsiębiorców i uczciwą konkurencję między nimi.

 

Zarejestrowano już prawie 46 mln paragonów

 

Zgodnie z danymi MF od października do grudnia Polacy zarejestrowali prawie 46 milionów paragonów fiskalnych, z czego 1 milion pochodził z branży „fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne".

 

MF wyjaśnia, że branże usługowe premiowane w loterii zostały wytypowane w związku z wprowadzeniem w 2015 roku bezwzględnego obowiązku rejestrowania sprzedaży na kasach fiskalnych m.in. u fryzjerów, kosmetyczek, lekarzy i mechaników. W I kwartale 2016 r. branża premiowana to "prywatna praktyka lekarska i dentystyczna".

 

Jak informował w ubiegłym tygodniu wiceminister finansów Leszek Skiba, ministerstwo analizuje skutki loterii, ale już widoczna jest zwiększająca się liczba zarejestrowanych kas fiskalnych. - Prawdopodobnie na przełomie kwietnia i maja będziemy mieli wyniki naszych analiz - dodał Skiba.

 

PAP

 

 

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie