Śmiertelny wypadek w Tatrach. Turystka robiła zdjęcie i poślizgnęła się

Polska
Śmiertelny wypadek w Tatrach. Turystka robiła zdjęcie i poślizgnęła się
Lukas Plewnia/Flickr (CC BY-SA 2.0)

- Ze wstępnych informacji wynika, że turystka podczas wykonywania zdjęć poślizgnęła się i spadła do potoku. Dotarło wezwanie do centrali, ratownicy udali się tam śmigłowcem, ale turystki nie udało się uratować – powiedział Radiu Kraków Jan Krzysztof, naczelnik TOPR. Do wypadku doszło przy Wodogmorzatch Mickiewicza.

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są niekorzystne. W części reglowej szlaki są mocno oblodzone. W wyższych partiach szlaki są twarde, oblodzone i przetarte są tylko do schronisk, powyżej założone są jedynie pojedyncze ślady - informuje TOPR w komunikacie. Nadal obowiązuje drugi umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego. Ratownicy TOPR apelują o rozsądek i rozwagę przy wyprawach w góry, szczególnie w strefę wysokogórską.


Na najbliższe dni synoptycy prognozują na Podhalu opady deszczu powodujące roztopy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla tego regionu. Możliwy jest silny wiatr w porywach osiągający prędkość do 60 kilometrów na godzinę, a wysoko w Tatrach nawet do 110.


Radio Kraków

am/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie