Nie żyje George Gaynes. Aktor kultowej "Akademii Policyjnej"

Kultura
Nie żyje George Gaynes. Aktor kultowej "Akademii Policyjnej"
Twitter.com

W wieku 98 lat zmarł amerykański aktor George Gaynes, najbardziej znany z roli komendanta Lassarda z komediowej serii filmów "Akademia "Policyjna". Ostatnią rolę zagrał w 2003 roku w komedii romantycznej "Nowożeńcy".

George Gaynes zmarł 15 lutego w domu swojej córki w North Bend w stanie Waszyngton. To właśnie córka podała informację o śmierci aktora.


Zasłynął jako aktor drugoplanowy. Wystąpił we wszystkich siedmiu częściach "Akademii Policyjnej" (1984-1994). Choć wykreowana przez niego postać komisarza Lassarda była jego najbardziej znanym wcieleniem, to zagrał także rolę m.in. Johna Van Horna w "Tootsie" Syndeya Pollacka i w filmie "Fakty i Akty" u boku Dustina Hoffmana. Grywał także w licznych serialach, m.in. w tasiemcu "Pogoda dla bogaczy".

Gaynes urodził się w 1917 roku w Helsinkach jako George Jongejans. Karierę zaczynał w latach 50. na Broadwayu. Ostatni raz zagrał w 2003 roku w komedii romantycznej "Nowożeńcy" m.in. z Ashtonem Kutcherem. Na emeryturę przeniósł się do Santa Barbara, a następnie do Waszyngtonu by móc więcej czasu spędzać z córką i wnukami.

 

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie