"Świńska grypa" dotarła do Warszawy. Już 10 ofiar wirusa

Polska
"Świńska grypa" dotarła do Warszawy. Już 10 ofiar wirusa
Polsat News

Nowe przypadki grypy wywołanej wirusem AH1N1. W całym kraju rośnie liczba zachorowań. W warszawskich szpitalach zanotowano już dziesięć przypadków zakażenia wirusem. Wszyscy chorzy to dzieci. Lekarze ostrzegają: objawy "świńskiej grypy" często przypominają zwykłą grypę.

Najmłodsze z chorych ma rok, najstarsze 7 lat. Dzieci przebywają w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie. Nie ma szczegółowych informacji na temat stanu ich zdrowia.

 

152 tys. chorych

 

Według ostatnich danych Państwowego Zakładu Higieny, w całym kraju jest ponad 152 tys. zachorowań na grypę, z czego 60 proc. to zarażeni wirusem AH1N1. Najwięcej chorych przebywa na Śląsku, w drugiej kolejności - na Mazowszu.

 

Do tej pory na świńską grypę w kraju zmarło 7 osób.

 

Objawy zwykłej grypy

 

Objawy "świńskiej grypy" przypominają często zwykłą grypę. Są nimi: wysoka gorączka, dreszcze, bóle mięśniowe oraz kostno-stawowe, ból głowy, ból gardła oraz suchy kaszel, uczucie wyczerpania i ogólnego rozbicia, brak apetytu, ból w okolicy ucha.

 

Mogą wystąpić również: katar, nudności, biegunka lub wymioty. Czasami nawet utrata przytomności i dezorientacja. Lekarze zalecają: nalezy się szczepić i nie kontaktować się z osobami chorymi.

 

Polsat News

mr/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze