Wybuch gazu w rosyjskim Jarosławiu. Siedem osób nie żyje

Świat
Wybuch gazu w rosyjskim Jarosławiu. Siedem osób nie żyje
PAP/EPA/Russian Emergency Ministry/Handout

Do wybuchu gazu doszło we wtorek w Jarosławiu nad górną Wołgą. Eksplozja spowodowała zawalenie się całej klatki pięciokondygnacyjnego budynku. Siedem osób nie żyje, a dziewięć rannych trafiło do szpitala - informują miejscowe władze. Stan trzech z dziewięciu hospitalizowanych osób oceniono jako ciężki.

Do wybuchu gazu doszło we wtorek po godzinie 4 rano czasu lokalnego. Wg wstępnych danych wybuch zniszczył całkowicie 5 mieszkań, a 10 - częściowo.

 

Prawdopodobnie winna nieszczelna instalacja

 

Agencja RIA Nowosti podała powołując się na źródło w organach ścigania, że prawdopodobną przyczyną wybuchu była nieszczelna instalacja; gaz miał się ulatniać w mieszkaniu na piętrze, gdzie mieszkała leciwa kobieta.

 

W klatce domu, gdzie doszło do wybuchu, było zameldowanych 29 ludzi, w tym 13 dzieci. W całym domu mieszka 171 osób, z których część ewakuowano - piszą rosyjskie media. Na razie nie jest jasne, czy potężny wybuch nie zagroził sąsiednim klatkom i czy ludzie będą mogli wrócić do swych mieszkań.

 

Pomoc władz

 

Gubernator obwodu jarosławskiego Siergiej Jastriebow zapewnił, że władze pomogą wszystkim, którzy "ucierpieli bezpośrednio lub pośrednio na skutek tej tragedii".

 

W związku z zajściem Komitet Śledczy wszczął dochodzenie z artykułu kk mówiącego o pracach i usługach niespełniających wymogów bezpieczeństwa.

 

PAP

wjk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie