Niemcy spodziewają się w tym roku pół miliona uchodźców

Świat
Niemcy spodziewają się w tym roku pół miliona uchodźców
PAP/EPA/Kay Nietfeld
Niemcy spodziewają się w tym roku pół miliona uchodźców.

Niemiecki dziennik "Rheinische Post" podał we wtorek, że w tym roku do Niemiec przyjedzie pół miliona uchodźców. Według gazety tylu imigrantów spodziewa się minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere.

Rząd Niemiec liczy się w tym roku z przyjazdem do kraju pół miliona uchodźców - podał we wtorek dziennik "Rheinische Post". W zeszłym roku granice Niemiec przekroczyło ponad 1,1 mln imigrantów ubiegających się o status azylanta bądź uchodźcy, głównie z Syrii.

 

Według "Rheinische Post" szef Federalnego Urzędu Migracji i Uchodźców (BAMF) Frank-Juergen Weise otrzymał takie dane i związaną z nimi wytyczną od ministra spraw wewnętrznych Thomasa de Maiziere. Liczba ma być podstawą w tegorocznej działalności urzędu rozpatrującego wnioski o azyl.

 

BAMF poinformował na początku lutego o dużych zaległościach w rozpatrywaniu wniosków od imigrantów. Na decyzję czeka 370 tys. spraw z lat ubiegłych. W dodatku, na terenie Niemiec przebywa obecnie od 300 tys. do 400 tys. imigrantów, którzy nie złożyli dotąd wniosku o azyl.

 

PAP

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie