Muzycy zginęli w wypadku, ich utwór na szczycie listy najpopularniejszych

Świat
Muzycy zginęli w wypadku, ich utwór na szczycie listy najpopularniejszych
Facebook.com/Viola Beach

Fani brytyjskiej grupy Viola Beach, której członkowie w miniony weekend zginęli w wypadku samochodowym w Szwecji, postanowili w oryginalny sposób oddać hołd muzykom. Za pomocą mediów społecznościowych apelują o to, aby użytkownicy serwisu iTunes kupowali ich singiel, piosenkę "Swings&Waterslides". Wszystko po to, aby grupa Viola Beach znalazła się na 1. miejscu w zestawieniu najpopularniejszych.

Wokalista Kris Leonard, gitarzysta River Reeves, basista Tomas Lowe i perkusista Jack Dakin oraz menadżer grupy, Craig Terry. Wszyscy członkowie Viola Beach w nocy z soboty na niedzielę zginęli w tragicznym wypadku niedaleko Sztokholmu. Auto z muzykami, którzy podróżowali po Szwecji w ramach pierwszej zagranicznej trasy koncertowej, spadło z prawie 25 metrów do kanału znajdującego się pod zwodzonym mostem niedaleko stolicy kraju. Muzycy prawdopodobnie wjechali na zwodzony most, który był podniesiony, żeby umożliwić przepłynięcie pod nim statku.

 

Fani w szoku

 

Choć grupa zadebiutowała w zeszłym roku, już zaskarbiła sobie sympatię brytyjskiej publiczności. Wieść o ich twórczości dotarła także za ocean. Muzycy mieli zaplanowaną trasę po Stanach Zjednoczonych. Jednak o pierwszym miejscu w zestawieniu najchętniej pobieranych z sieci utworów w Wielkiej Brytanii mogli tylko marzyć.

 

Pospolite ruszenie

 

Dlatego fani zespołu postanowili w oryginalny sposób oddać artystom hołd. W mediach społecznościowych apelują o to, aby w sklepie iTunes kupować ich singiel.

 

Do akcji włączyła się znana z roli w popularnej brytyjskiej operze mydlanej aktorka Tamara Wall. Na Twitterze zaapelowała do swoich fanów, żeby ci słuchali utworu "Swings&Waterslides" i pomogli zająć mu pierwsze miejsce w zestawieniu iTunes.

 

W ten sposób, w ciągu ledwie kilkudziesięciu godzin piosenka "Swings&Waterslides" (odnotowana po raz pierwszy w zestawieniu dopiero dwa dni temu) - dziś zajmuje 2. miejsce wśród najpopularniejszych w Wielkiej Brytanii. Za nią plasują się utwory gwiazd popkultury, m.in. Rihanny, Justina Biebera, czy Jasona Derulo. 

The Guardian 

jak/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze