Raper GISu, czyli Główny Inspektor Sanitarny rapuje do Liroya: "zaszczep, zaszczep swoje dzieci"

Polska
Raper GISu, czyli Główny Inspektor Sanitarny rapuje do Liroya: "zaszczep, zaszczep swoje dzieci"
YouTube.com

Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz znów rapuje. W utworze zatytułowanym "GISu do Liroya" wzywa "wirusy oraz bakterie zabić ciebie mogą. Liroy, ja cię bardzo proszę, nie idź dalej błędną drogą". Nawiązał w ten sposób do powołanego niedawno parlamentarnego zespołu ds. bezpieczeństwa programu szczepień ochronnych, w którym zasiada Piotr Liroy-Marzec.

Posobkiewicz w spocie zamieszczonym na oficjalnym kanale Głównego Inspektoratu Sanitarnego na YouTube zwrócił się bezpośrednio do posła Kukiz’15, jak "raper do rapera", aby ten zaszczepił siebie i swoje dzieci.

 

"Żeby wytłumaczyć ludziom czasem dwoje się i troje, dzisiaj wejdę w polemikę z posłem, raperem Liroyem. Wirusy oraz bakterie zabić ciebie mogą. Liroyja cię bardzo proszę, nie idź dalej błędną drogą. Zaszczep, zaszczep swoje dzieci. Jeszcze dziś idź do pediatry, on szczepionkę ci poleci. Zaszczep, zaszczep także siebie, patogeny są bezwzględne, mogą dopaść również ciebie" - rapował GISu.

 

Szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego zaapelował do Piotra Marca Liroya, aby "zachowywał się rozsądnie, bo brak szczepień grypie sprzyja". Zwrócił też uwagę, że "miliony ludzi na świecie ospa prawdziwa zabiła. A kto uratował ludzkość? To szczepionka uczyniła".

 

To już kolejny spot, w którym szef Głównego  Inspektoratu Sanitarnego wciela się w rolę rapera. Rok temu Marek Posobiekiwcz wystąpił w nagraniu promującym walkę z dopalaczami.

 

Parlamentany zespół ds. bezpieczeństwa programu szczepień ochronnych

 

Justyna Socha z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach "STOP NOP", która poinformowała w mediach społecznościowych o powstaniu zespołu, napisała, że "celem ma być m.in. zmiana systemu monitorowania niepożądanych odczynów poszczepiennych oraz likwidacja sankcji związanych z rezygnacją ze szczepień".

 

W skład nowego zespołu parlamentarnego weszli, oprócz Piotra Liroya-Marca z Kukiz'15: Paweł Skutecki, Jerzy Kozłowski oraz Wojciech Bakun. Pierwsze posiedzenie zaplanowane na 10 lutego rozpocznie się od wystąpienia Justyny Sochy, po którym nastąpi dyskusja i ustalenie planu pracy zespołu na najbliższe pół roku.

 

polsatnews.pl, Foto: L: Polsat News, P: YouTube.com, Wideo: Główny Inspektorat Sanitarny

wjk/ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie