Nowy Dzień z Polsat News od 5:58. Plan Morawieckiego i Karta Nauczyciela

Polska
Nowy Dzień z Polsat News od 5:58. Plan Morawieckiego i Karta Nauczyciela
Polsat News
Nowy Dzień z Polsat News od 5:58. Plan Morawieckiego i Karta Nauczyciela.

Mobilizacja kapitału i eksportu - czyli strategia rozwoju Polski na najbliższe 25 lat, autorstwa wicepremiera Mateusza Morawieckiego. We wtorek ma ją przyjąć rząd. Skąd na to pieniądze? Trzy miesiące od zaprzysiężenia gabinetu premier Szydło. Jak przebiega "dobra zmiana" - o tym m.in. we wtorkowym Nowym Dniu z Polsat News. Prowadzący Bartosz Kurek zapyta też, czy polskie F16 polecą nad Syrię.

O godz. 7:05 były szef MON dr Janusz Onyszkiewicz powie m.in. o ewentualnych konsekwencjach wysłania polskich samolotów do działań w Syrii.

 

Na pytania o plan Morawieckiego odpowiadać będą:

 

godz. 7:35 - marszałek senatu Stanisław Karczewski (PiS),
godz. 8:05 - były wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński (PSL),
godz. 9:35 - ekonomista, członek Narodowej Rady Rozwoju prof Witold Orłowski.


O godz. 8:35 z szefem ZNP Sławomirem Broniarzem prowadzący będzie rozmawiał o projektowanych przez resort edukacji zmianach w Karcie nauczyciela. Projekt zakłada m.in. likwidację tzw. godzin karcianych, utworzenie rejestru nauczycieli z karami dyscyplinarnymi oraz zmiany w sposobie nagradzania honorowych profesorów oświaty.

O godz. 9:05 specjalista w zakresie PR Andrzej Pomarański oceni wizerunek rządu po trzech miesiącach od zaprzysiężenia. Przypomni obietnice Szydło z kampanii wyborczej.

 

Masz pytania, uwagi, wątpliwości w sprawach, o których będzie rozmowa na antenie -  zadaj je, napisz w komentarzu pod tekstem lub poprzez platformę kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj. Bartosz Kuek przedstawi je w programie.

 

Polsat News

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie