Narkotyki ukryte we wkładkach powiększających biust. Warte 700 mln dolarów

Świat
Narkotyki ukryte we wkładkach powiększających biust. Warte 700 mln dolarów
http://www.afp.gov.au

To jeden z największych odkrytych przypadków przemytu w historii Australii. Płynna metaamtefamina była schowana w ładunku silikonowych wkładek powiększających biust, który przybył z Hongkongu. – Na ulicę nie trafi 3,6 mln porcji narkotyku – powiedział australijski minister sprawiedliwości, Michael Keenan.

W związku ze sprawą aresztowano już  4 osoby. Celnicy znaleźli w sumie 720 litrów płynnej metaamfetiminy. Część była ukryta w nadanej z Hongkongu przesyłce, a resztę znaleziono w transporcie akcesoriów malarskich, który znajdował się w Sydney. Dwóch aresztowanych to obywatele Honkongu, a pozostała dwójka – Chin. Grozi im kara dożywocia.


- Przemyt to rezultat działania zorganizowanych grup przestępczych, które upatrzyły sobie lukratywny australijski rynek narkotykowy – powiedział Michael Keenan. Australijskie służby współpracują ze swoimi chińskim odpowiednikami w celu ukrócenia przemytu narkotyków. - Chiny są dużym producentem metaamfetaminy nie tylko w skali regionu, ale i świata – poinfromował jeden z szefów australijskiej policji.

 

PAP/EPA/Dan Himbrechts


CNN

am/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie