Muzułmanka w Koszalinie ofiarą krytyki internautów, bo weszła do basenu w burkini

Polska
Muzułmanka w Koszalinie ofiarą krytyki internautów, bo weszła do basenu w burkini
Facebook.com/jarek.wilczek.9

Zdjęcie muzułmanki w basenie wywołało burzę na facebookowej stronie Parku Wodnego w Koszalinie. Na fotografii widać kobietę w zakrywającym niemal całe ciało stroju kąpielowym, burkini. "Sanepid tam nasłać!" - to jeden z łagodniejszych wpisów oburzonych internautów. "Strój częściowo niezgodny z regulaminem. (...) Apelujemy o powstrzymanie się od rasistowskich komentarzy" - oświadczyły władze parku.

Zdjęcie wykonał przed tygodniem jeden z mieszkańców Koszalina. Przedstawia ono muzułmankę, która wybrała się do Parku Wodnego i weszła do wody w specjalnym stroju, burkini, pozwalającym zakryć wszystko poza dłońmi, stopami i twarzą. Ubiór ten wśród muzułmanek przestrzegających konserwatywnych zasad swojej religii jest bardzo popularny.

 

Niektórzy z internautów, którzy zobaczyli zdjęcie i byli przekonani, że kobieta weszła do basenu w stroju codziennym, zareagowali oburzeniem i rasistowską w treści krytyką. Wrogo nastawieni do muzułmanów użytkownicy, nieświadomi, że ubiór kobiety, to burkini, zaczęli zdjęcie udostępniać w mediach społecznościowych. W komenatarzach pojawiały się wezwania do bojkotu pływalni i pytania o higienę.

 

 

Aquapark Koszalin Ochrzczony.Miniona sobota (06.02.2016)

Posted by Jarek Wilczek on 13 luty 2016
 

 

Krytyka nie ominęła także samego parku. Od komentujacych dostaje on teraz najniższe oceny. Wytykają m.in. "brak higieny u odwiedzających" lub pytają, "czy na pływalni można sobie zrobić pranie?", nazywając Park Wodny "Pralnią Wodną Koszaln".

 

Część mieszkańców stanęła w obronie kobiety i dyrekcji basenu.

 

"Muzułmanie żyją w Koszalinie normalnie obok nas. Ale teraz wszelkie przejawy własnej wiary muszą być tępione, choćby tu na FB? Ludzie, opamiętajcie się!" - apeluje jeden z internautów.

 

"Strój częściowo niezgodny z regulaminem"

 

Władze aquaparku wydały specjalne oświadczenie, które opublikowały na swoim fabookowym profilu.  Wyjaśniają w nim, że muzułmanka ubrana była w burkini i przyznają, że jest to częściowo niezgodne z regulaminem, ponieważ "strój nie jest wystarczająco przylegający".

 

"W trosce o komfort naszych klientów, w przyszłości obsługa będzie zwracała na ten fakt baczniejszą uwagę" - zapewniła dyrekcja w oświadczeniu. Zaapelowała również, do internautów "o poszanowanie godności osób przedstawionych na zdjęciach i powstrzymanie się od krzywdzących bądź rasistowskich komentarzy".

 

"Chcemy, aby Park Wodny Koszalin był miejscem przyjaznym, służącym rozrywce i wypoczynkowi, wolnym od ideologicznych i wyznaniowych sporów i uprzedzeń - zarówno dla mieszkańców miasta, jak i odwiedzających nas turystów" - czytamy w zakończeniu.

 

 

W nawiązaniu do zdarzenia nagłośnionego w dniu 14.02.2016r., należą się Państwu słowa wyjaśnienia. Nasz obiekt...

Posted by Park Wodny Koszalin on 15 luty 2016

 

wykop.pl

wjk/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze